Miestas

KVARTALINIŲ TINKLŲ PLĖTROS FINANSAVIMAS

0

Vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ jau penktus metus iš eilės kviečia teikti paraiškas vykdomam paraiškų reitingavimui kvartalinių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų plėtrai apgyvendintose Vilniaus miesto, Švenčionių, Šalčininkų bei Vilniaus rajonų teritorijose.

Kaip ir ankstesniais metais, siekdama kuo efektyviau panaudoti investicijas, bendrovė paraiškas vertins ir reitinguos vadovaudamasi įmonės patvirtinta Infrastruktūros plėtros objektų reitingavimo metodika.

2022 metais vyks paskutinis kvartalinių tinklų reitingavimas

2018 m. UAB „Vilniaus vandenys“ patvirtinus kvartalinių tinklų reitingavimo metodiką, numatyta, kad bendrovė kasmet skirs po 2 mln. eurų savo lėšų paraiškų įgyvendinimui. 2018–2021 metais įvykusiuose reitingavimuose dalyvavo 86 pareiškėjai. Bendrovė per 4 metus, pasitelkdama išorinio finansavimo priemones, skyrė finansavimą daugiau kaip 30-čiai objektų, kurių dalis jau sėkmingai baigti bei gyventojams sudarytos sąlygos prisijungti prie centralizuotųjų nuotekų surinkimo bei geriamojo vandens tiesimo tinklų bei pradėti naudotis bendrovės paslaugomis. Dalis projektų šiuo metu dar yra įgyvendinami.

Patvirtinus metodiką buvo numatyta, kad Bendrovei vykdant infrastruktūros plėtrą 2018-2021 m. laikotarpiu, bendra investicijų vertė sieks 8 mln. eurų, tačiau pasitelkus išorinį finansavimą ir intensyvinant vykdomą plėtrą, bendra investicijų vertė 2018-2021 m. reitingavimo paraiškoms įgyvendinti siekia daugiau kaip 19 mln. eurų. Įgyvendinus visas 2018-2021 m. laikotarpiu atrinktas finansuoti paraiškas bendrovės lėšomis ir paraiškas, kurioms buvo gautas išorinis finansavimas, bus įrengta apie 62 kilometrus vandentiekio tinklų ir apie 67 kilometrus nuotekų tinklų, taip suteikiant galimybę prisijungti prie centralizuotų vandentiekio tinklų 2190 gyvenamųjų būstų, o prie buitinių nuotekų tinklų daugiau kaip 2440 gyvenamųjų būstų.

Atsižvelgiant, kad bendrovė ketverius metus vykdo intensyvią infrastruktūros plėtrą ir turi ribotą biudžetą, kuris turi būti paskirstomas ir kitoms veiklos sritims, UAB „Vilniaus vandenys“ informuoja, kad 2022 m. kvartalinių tinklų reitingavimas vyks paskutinį kartą. 2022 m. reitingavimui bus skirta 2 mln. eurų bendrovės nuosavų lėšų.

Siekiant pateisinti reitingavimo pareiškėjų lūkesčius, UAB „Vilniaus vandenys“ užbaigę 2022 m. reitingavimą ir atrinkę finansuoti paraiškas, sudarys bendrą 2018-2022 m. dalyvavusių pareiškėjų, kurie nebuvo atrinkti finansuoti, reitingo eilę, kurioje esantys objektai ateityje galėtų būti įgyvendinami, jei būtų skiriamas išorinis finansavimas.

Kaip dalyvauti projektų reitingavime ?

Gyventojai, norintys, kad jų gyvenamoji teritorija būtų prijungta prie centralizuotų tinklų, pirmiausiai, turi suorganizuoti gyventojų susirinkimą ir jo metu išsirinkti įgaliotą atstovą – pareiškėją, kuris gyventojų grupę atstovaus viso tolimesnio proceso metu.

Pareiškėjas „Vilniaus vandenims“ turi pateikti užpildytą paraišką, bendrijos susirinkimo protokolą ar notaro patvirtintą rašytinį įgaliojimą pareiškėjui atstovauti fizinius asmenis. Būtina pridėti prisijungimo sąlygas arba paraiškoje pateikti jų numerį, taip pat su „Vilniaus vandenimis“ suderintą projektinį pasiūlymą arba techninį projektą, kuriam turi būti gautas statybos leidimas, sutikimus dėl tiesioginės rinkodaros ir žemės naudojimo sąlygų.

Ankstesniuose reitingavimuose dalyvavę pareiškėjai, kurie atitiko reitingavimo reikalavimus, tačiau nepateko tarp finansuojamų objektų, 2022 metais taip pagal galės dalyvauti reitingavime. Pareiškėjai turės atsiųsti elektroniniu paštu info@vv.lt užpildytą paraiškos formą laiško pavadinime nurodant „Tinklų finansavimas 2022 / Objekto pavadinimas”.

Bendrovė šiuo metu atnaujina reitingavimo metodiką, kurią patvirtinus, UAB „Vilniaus vandenys“ apie tai paskelbs tinklalapyje https://www.vv.lt/namams/kvartaliniu-tinklu-pletros-finansavimas/, kartu paskelbdama ir reitingavimo etapų terminus.

Bendrovė, atsižvelgdama į ES direktyvos Nr. 91/271/EEB „Dėl miesto nuotekų valymo“ reikalavimą iki 2023 m. užtikrinti, kad aglomeracijose, didesnėse kaip 2000 gyventojų, ne mažiau kaip 98% buitinių nuotekų būtų surenkama centralizuotai, infrastruktūros plėtrą vykdys tik teritorijose, kurios patenka į nurodyto dydžio aglomeracijas.

Kaip vyksta projektų reitingavimas ?

Su paraiškomis pateikti projektiniai pasiūlymai ar techniniai projektai, atsižvelgiant į prisijungti ketinančių namų ūkių skaičių, tinklų ilgį, skersmenį bei siurblinių skaičių, yra vertinami ir reitinguojami.

Įvykus reitingavimui ir bendrovei nusprendus dėl objektų finansavimo, įgaliotas asmuo bus pakviestas pasirašyti sutarties dėl geriamojo vandens tiekimo ir (ar) nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektų statybos. Kartu turės būti sumokėtas bendras užstatas už planuojamus prijungti būstus. Šis užstatas – tai garantija, kad namų ūkiai per 12 mėnesių prisijungs prie bendrovės įrengtos infrastruktūros. Įgaliotam atstovui jis bus grąžinamas dalimis kiekvieną ketvirtį už tuos namų ūkius, kurie jau bus prisijungę prie nutiestų tinklų.

Galutinis atrinktų teritorijų sąrašas bei joms numatytos investicijos bus skelbiamos viešai, kai su įgaliotais atstovais bus sudarytos sutartys dėl geriamojo vandens tiekimo ir (ar) nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektų statybos bei sumokėtas užstatas.

Finansuojama bus tik naujų infrastruktūros objektų plėtra apgyvendintose teritorijose. Jei teritorijoje yra nutiestas vandens tiekimo tinklas ir nėra nuotekų šalinimo tinklo, gali būti teikiama paraiška ir tik dėl nuotekų šalinimo tinklo nutiesimo. Nekilnojamojo turto vystytojai (fiziniai ir juridiniai asmenys) į šį finansavimą pretenduoti negali.

Visa informacija pateikta bendrovės interneto svetainėje, skiltyje NAMAMS / KVARTALINIŲ TINKLŲ PLĖTROS FINANSAVIMAS.

Mobiliame testavimo punkte šį savaitgalį vilniečiai galės ir pasiskiepyti 

Previous article

Vilniaus rajono ir miesto savivaldybių teritorijoje vyks karių lauko taktinės pratybos

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas