Rajonas

Kultūros ministerija apdovanojo gražiausius lietuviškų įmonių pavadinimus

0

Vasario 21 d. Kultūros ministerijoje apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Jau dvyliktą kartą rengtu konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekia įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimo tradiciją.

Tarp vertinimo komisijos atrinktų šešiolikos laureatų pateko ir įmonė iš Vilniaus rajono pasivadinusi „Pašto balandis“. Kaip skelbiamas prizą laimėjusios įmonės internetiniame puslapyje – įmonės tikslas kokybiškai ir sumaniai pergabenti krovinius, siuntas, dokumentus iš kliento rankų į gavėjo rankas.

Į Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų apdovanojimą pretendavo įmonės, pernai įregistruotos Registrų centre. Tokių buvo 12 651. Buvo rinkti tik verslo įmonių pavadinimai, atsisakyta pavadinimų, sudarytų su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko ir tie, apie kurių veiklą nepavyko rasti jokios informacijos.

Valstybinė kalbos inspekcija ragina Lietuvoje veiklą pradedančius verslininkus suteikti savo įmonėms lietuviškus, originalius, taiklius, veiklą atspindinčius vardus.

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas rengiamas nuo 2009-ųjų.

Parengta pagal lrkm.lrv.lt informaciją
Nuotrauka: Liudo Masio

Dešimtmetį mininčiame Tibeto skvere bus švenčiami tibetiečių Naujieji metai

Previous article

Sostinės kūno kultūros mokytojai mokys vaikus alternatyvių sporto šakų

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas