Pasaulis

Kovos už klimatą fanatikai sės į JAV kalėjimą?

0

Dalinkitės

Praėjusį mėnesį Vašingtono Nacionalinėje dailės galerijoje buvo sulaikyti du klimato aktyvistai, kurie, įtariama, ištepė dažais XIX a. prancūzų dailininko Edgaro Dega skulptūrą “Keturiolikmetė šokėja”, ir jiems pateikti federaliniai kaltinimai. Apie tai praneša portalas foxnews.com.

53 metų Timothy Martinas ir 53 metų Joanna Smith penktadienį pasidavė valdžios institucijoms, kai jiems buvo pateikti kaltinimai dėl sąmokslo įvykdyti nusikaltimą prieš Jungtines Valstijas ir sugadinant Nacionalinės dailės galerijos eksponatą, sakoma JAV prokuratūros Vašingtone pranešime.

Kaltinamajame akte teigiama, kad Martinas ir Smit, kartu su kitais nenustatytais sąmokslininkais, iš klimato grupės “Declare Emergency” įžengė į meno muziejų ketindami sugadinti skulptūrą.

Kaip teigiama pranešime spaudai, šie du asmenys galimai slapta gabeno dažus plastikiniuose vandens buteliukuose ir liepė kitiems sąmokslininkams nufilmuoti, kaip jie terlioja dažus, o kartais stipriai trenkia į maždaug 143 metų senumo neįkainojamą meno kūrinį.

Jie taip pat įspėjo du “Washington Post” žurnalistus, kurie atvyko ir nufotografavo vandališką išpuolį.

Balandžio 27 d. incidento metu buvo padaryta 2400 JAV dolerių žala ir darbuotojai buvo priversti 10 dienų išvežti “Mažąjį šokėją” iš galerijos, idant jį būtų galima restauruoti, sakoma pranešime.

Vandalizmo atvejį tiria FTB Nusikaltimų menui grupė, padedama Nacionalinės meno galerijos policijos ir JAV parkų policijos.

Už visus kaltinimus gresia maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė ir 250 000 JAV dolerių bauda.

Už išpuolį atsakomybę prisiėmęs “Declare Emergency” tviteryje rašė, kad norėjo pasiųsti žinutę apie klimato kaitą. “Šiandien apie 11 val. ryto du tėvai, išsigandę dėl savo vaikų (taip pat visų vaikų) ateities, paskelbė pareiškimą Nacionalinėje galerijoje Vašingtone. Klimato kaita sukels badą, potvynius, sausras ir destrukciją, jei nesiimsime veiksmų dabar”, – rašoma “Declare Emergency” tviteryje.

“Declare Emergency” pareiškime “Fox News Digital” sakė, kad supranta meno svarbą, tačiau taip pat turi parodyti, kokia neatidėliotina yra klimato kaitos problema.

Prezidentas pasveikino Azerbaidžaną nacionalinės šventės proga

Previous article

Gamtininkai ragina be reikalo neliesti gyvūnų jauniklių

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis