MiestasNaujienosRajonas

Kauno miesto ir rajono gyventojams šiluma gruodį brangs 8,7 proc.

0

2019 m. lapkričio 25 d. vykusio „Kauno energija“ valdybos susirinkimo metu buvo nustatytos galutinės centralizuotai tiekiamos šilumos ir karšto vandens kainos. Pastarosios įsigalios nuo gruodžio 1 dienos. Gyventojams, kuriems yra taikomas 9 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM), vienanarė šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį sieks 4,79 ct už kilovatvalandę (kWh). Kitiems vartotojams, kuriems yra taikomas 21 proc. pridėtinės vertės mokestis,  viena šilumos kilovatvalandė (kWh) kainuos  5,31 ct.

Taip pat buvo nustatytos ir karšto vandens kainos, kai karštą vandenį gyventojams tiekia įmonė AB „Kauno energija“. Daugiabučiuose  namuose gyvenantiems vartotojams (mokantiems 9 proc. PVM) karšto vandens kainos bus kiek mažesnės nei kitiems vartotojams. Kauno miesto, Kauno rajono Garliavos miesto, Akademijos miestelio gyventojai už kvadratinį kubą šilto vandens mokės 4,10 Eur. Ši kaina galios ir Domeikavos kaimelio gyventojams. Kauno rajono Ežerelio miesto ir Raudondvario, Neveronių ir Girionių kaimų vartotojams šilto vandens kubinis metras nuo gruodžio mėnesio kainuos 5,19 eur.  Labiausiai šilto vandens sąskaitos paplonins jurbarkiečių pinigines– čia šilto vandens kaina  už kubinį metrą sieks 5,82 Eur.

Kiti  Kauno mieste, Garliavoje, Akademijoje ar Domeikavoje gyvenantys vartotojai, kuriems buvo nustatytas didesnis 21 proc. pridėtinės vertės mokestis, už karšto vandens kubinį metrą mokės  4,53 Eur. Didesnį PVM mokantys vartotojai iš Kauno rajono Ežerelio miesto ir Raudondvario, Neveronių ir Girionių kaimų  šilto vandens  kubinis metras nuo gruodžio mėnėsio kainuos 5,72 eur. Na, o Jurbarko mieste gyvenantiems  karšto vandens kaina sieks net 5,82 EUR.

Palyginus su 2019 m. lapkričiu, vartotojams tiekiamos šilumos kaina didėja 8,7 proc., nes net 19,5 proc. didėja iš nepriklausomų šilumos gamintojų perkamos šilumos kaina bei 9,7 proc. didėja vidutinė kuro kaina. Palyginus su 2018 m. gruodžiu, paskutinįjį šių metų mėnesį vartotojams tiekiamos šilumos kaina bus mažesnė 10 proc. Pernai gyventojams ji sudarė 5,34 ct/kWh su PVM, šiemet – 4,79 ct/kWh su PVM.

Visą informaciją apie kainas, kainų dedamąsias, name suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galite rasti „Kauno energijos“ interneto svetainėje, skiltyse „Gyventojams“ ir „Verslui“.

kaunoenergija.lt informacija

Pažvelgti į beribes žmogaus galimybes kviečia neįgaliųjų teatro festivalis REPRIZA 2019

Previous article

Kaune įvyko Lietuvos veteranų plaukimo čempionatas – vyriausiam čempionui net 94-eri!

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas