MiestasNaujienosSveikata

Kauno klinikos atsinaujina: kyla naujas pastatas

0

Kauno klinikose – kyla naujas pastatas. Tikimasi, kad kitų metų pabaigoje pacientai bus priimami naujame, erdviame ir moderniame korpuse. Naujajame pastate bus teikiamos ambulatorinės paslaugos.

,,Per metus Kauno klinikose apsilanko 1,3 mln. pacientų, kuriems norime užtikrinti dar geresnes sąlygas ir malonią aplinką,“ – teigia Kauno klinikų komunikacijos tarnybos vyr. specialistė Eglė Audickaitė.

Iškils naujas Ambulatorinis diagnostikos centras

Naujojo pastato pamatai. Kauno klinikų nuotr.

Dabartinis Konsultacinės poliklinikos pastatas yra vienas seniausių Kauno klinikų miestelyje (atidarytas 1940 m. ir veikiantis iki šiol). Pastate yra Šeimos medicinos klinika ir kelios Kauno klinikų profilinių klinikų poliklinikos. Kadangi dabartiniame pastate vietos nepakanka ne tik gydytojų kabinetams, tačiau ir dideliam pacientų srautui, nuspręsta teritorijoje statyti naują Ambulatorinį diagnostikos centrą.

Maždaug 6239,59 tūkst. kv. m ploto, 3 aukštų su rūsiu pastatas iškils Kauno miesto šaurinėje dalyje, Eivenių g. 2. Pastatas bus pritaikytas žmonių su negalia reikmėms. Bus užtikrinta galimybė patekti, laisvai judėti ir naudotis pagrindinėmis ir pagalbinėmis lankytojams skirtomis patalpomis.

Pirmajame aukšte suprojektuotas radiologinės diagnostikos ambulatorinis centras. Čia bus įrengtos jungiamojo aparato ir raumenų bei skeleto ligų ambulatorinio centro patalpos, registratūra, lankytojų rūbinė su vežimėlių nuoma, kavinė, informacijos centras su savanorių pagalbos centru, dvi antžeminės jungtys su Traumų ir Skubios pagalbos centro pastatu.

Antrajame aukšte suprojektuotas virškinimo sistemos ligų ambulatorinis centras, šlapinimosi sistemos ir vyrų lyties organų ligų ambulatorinis centras, plastinės, nudegimų ir rekonstrukcinės chirurgijos centras. Planuojamas operacinės patalpų blokas. Šalia, antrajame aukšte projektuojami du anesteziologų kabinetai, dienos pacientų stebėjimo patalpa. Antrajame aukšte numatomos administracijos patalpos, pasitarimų salė.

Trečiajame aukšte suprojektuoti: kvėpavimo sistemos ir alerginių ligų ambulatorinis centras, onkologinių ligų ambulatorinis centras, krūties ligų ambulatorinį centras, genetikos ir molekulinės medicinos ambulatorinį centras; dermavenerologijos ambulatorinis centras. Šiame aukšte taip pat numatomi infektologų ir darbo medicinos gydytojų kabinetai, radiologų kabinetai.

Projektas finansuojamas iš valstybės investicijų programos lėšų. Projekto vertė – 6.990.004,37 su PVM. Planuojama, kad šios statybos bus baigtos kitų metų vasarą.

Pavasarį laukia dar vienas atsinaujinimas

Jau pavasarį planuojama pradėti daugiaaukštės automobilių parkavimo aikštelės statybos darbus. Konkursą laimėjusi „Eikos statyba“ ir Kauno klinikos liepos pabaigoje pasirašė dviejų metų trukmės sutartį. Už 2,6 mln. Eur (su PVM) bus pastatyta 3 aukštų 300 vietų aikštelė Sukilėlių prospekte.

Naujoji aikštelė talpins 300 automobilių, joje bus įrengtas liftas pacientų ir jų lankytojų patogumui užtikrinti. Aikštelėje veiks automatinė automobilio numerių nuskaitymo sistema ir už parkavimosi laiką vairuotojai susimokės tik išvažiuojant iš aikštelės.

,,Tikimės, kad moderni aikštelė palengvins pacientų ir lankytojų parkavimąsi šalia didžiausios ligoninės. Rūpindamiesi pacientų ir lankytojų patogumu parkuojant automobilius, nepamirštame savo darbuotojų. Per artimiausius metus Kauno klinikų teritorijoje bus įrengtos mažiausiai 337 naujos parkingo vietos darbuotojų automobiliams statyti,“ – tikisi Kauno klinikų atstovai.

Tarpmiestiniuose maršrutuose iš Kauno veš nauji autobusai

Previous article

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kiaušinius?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas