MiestasRajonas

„Kaunas 2022“ skelbia antrąjį šiuolaikinių seniūnijų sezoną ir laukia naujų dalyvių

0

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ tęsia „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektą ir skelbia antrą atvirą kvietimą Kauno rajono kultūros institucijoms, kūrybinę veiklą vykdančioms organizacijoms ir bendruomenėms dalyvauti šiame projekte.

Projekto tikslas – kartu su bendruomene sukurti vietos identitetu paremtus, bendruomenę įtraukiančius meno projektus, stiprinti bendruomenių pasididžiavimą gyvenamąja vieta, praplėsti požiūrį į meną ir kūrybą.

Šis kvietimas seniūnijoms – jau antrasis. Prieš metus konkurse pareiškė norą dalyvauti 16 seniūnijų. Komisija atrinko septynias: Akademijos, Garliavos apylinkių, Karmėlavos, Linksmakalnio, Ringaudų, Rokų ir Vilkijos bendruomenės pradėjo ilgą, kūrybišką, kupiną įvairių iššūkių kelionę link 2022-ųjų metų. Kartu su Lietuvos ir užsienio menininkais išvystyti įvairūs meniniai projektai, skirtingomis formomis kartu su bendruomene ieškota vietos tapatybės.

Bendruomenės sukūrė įvairius meno projektus

Rokų bendruomenės šventė (Kaunas 2022 nuotr.)

Linksmakalnio bendruomenė kartu su italų režisieriumi Roberto Magro miestelio istoriją pasakojo šiuolaikinio cirko spektakliu, Garliavos apylinkių bendruomenė, padedami menininko Hugo Herrera Tobón, kūrė subjektyvųjį vietovės atlasą. Rokų bendruomenė tapatybės ieškojo lipdydami iš molio, Vilkijos – kurdami performatyviąją ekskursiją ir vietos gyventojų pasakojimais paremtą žemėlapį. Karmėlavos gyventojai ne tik tobulino jau keletą metų vykstantį roko festivalį, su kuriuo jie sieja savo miestelio veidą, bet ir dirbo kartu su socialinį-meninį tyrimą atliekančiu fotomenininku bei „Kaunas 2022“ ambasadoriumi Artūru Morozovu, sukurdami fotografijų parodą. Akademijos gyventojai nusprendė pabrėžti Marvos forto svarbą lazerių šviesos instaliacija.

Skirtingos meno formos atskleidžia vietinį identitetą

Lazeriai Akademijoje (Kaunas 2022 nuotr.)

„Tikimės, kad iki 2022-ųjų metų kiekviename Kauno rajono miestelyje atsiras po vieną, unikalų, vietos identitetą atspindintį projektą, kurį kurs pati bendruomenė. Dirbdami su „Šiuolaikinėmis seniūnijomis“ mes atradome, kad nėra vienos meno formos ar suburiančio bendruomenę recepto. Kiekvienai vietovei reikia skirtingų būdų, kaip įtraukti žmones, kaip komunikuoti, ir kokia meno forma atskleisti vietinį identitetą. Viliamės, kad projektas paskatins gyventojus būti ne tik kultūros vartotojais, bet ir tapti akyviais jos kūrėjais,“ – sako „Kaunas 2022“ regioninių partnerysčių koordinatorė Augustina Kinderytė.

Likusios seniūnijos kviečiamos prisijungti

Antrajam kvietimui paraiškas teikti gali likusių Kauno rajono 18 seniūnijų kultūros įstaigos, bendruomenės, kūrybinę veiklą vykdančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą. Kadangi vienas iš esminių projekto siekių yra tvirta partnerystė, anketose svarbu pagrįsti partnerių – vietos verslininkų, nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų – įsitraukimą projekte. Iš vienos seniūnijos galės būti atrinkta tik viena paraiška. Planuojama atrinkti panašų seniūnijų skaičių kaip ir praėjusiais metais.

Paraiškų anketas galima teikti nuo lapkričio 15 d. iki 2020 m. sausio 17 d. Nuo šios dienos iki sausio 31 d. gautas paraiškas vertins iš „Kaunas 2022“, „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto dalyvių ir Kauno rajono savivaldybės atstovų sudaryta komisija. Atrinktos seniūnijos bus paskelbtos 2020 m. sausio 31 d.

Sėkmingai įgyvendinti projektai bus įtraukti į 2022–ųjų metų renginių programą.

Projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ registracijos anketą galite rasti čia.

Kaunas2022 informacija

Kalėdinis įmonės vakarėlis: pinigų švaistymas ar investicija?

Previous article

Š.Jasikevičius lengvo grobio Graikijoje nesitiki: “Olympiakos” dabar pajėgesnė nei sezono pradžioje.”

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas