Lietuva

Kariuomenės vadas su JAV Sausumos pajėgų vadu aptarė bendradarbiavimą kuriant Lietuvos diviziją, JAV karių dislokavimą

0

Lietuvos kariuomenės vadas susitiko su JAV Sausumos pajėgų štabo viršininku (Sausumos pajėgų vadu) gen. Randy A. George ir aptarė Lietuvos nacionalinės divizijos pajėgumų kūrimą bei plėtrą. Lietuvai kuriant diviziją, JAV patirtis ir ekspertizė yra ypatingai svarbi organizuojant manevrinių, kovinės paramos ir aprūpinimo, pajėgų apsaugos vienetų plėtrą. Papildomai buvo aptarti kritiniai divizijos plėtros aspektai: divizijos valdymo elemento rengimas, priešraketinės gynybos sistemų HIMARS ir kitos ginkluotės instruktorių ir specialistų ruošimas, ginklų sistemų ir žmogiškųjų išteklių plėtra.

„Generolas Randy A. George, kaip JAV Sausumos pajėgų vadas, Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Tačiau esame draugai daugiau kaip dešimtmetį, itin intensyviai bendraujame nuo Krymo aneksijos, kuomet turėjome daugybę susitikimų. JAV pajėgos Lietuvoje, regione ir Europoje yra žemyno saugumo architektūros vienas iš kertinių ramsčių. Būtent generolo vadovaujami kariai šiuo metu dislokuoti Lietuvoje ir Europoje“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas V. Rupšys.

Generolai taip pat aptarė regioninių gynybos planų  įgyvendinimą per vykusias bendras Lietuvos ir JAV pratybas „Saber Strike“ ir „Immediate Response“ bei NATO mokymus „Steadfast Defender 24“, kuriuose dalyvavo per 90 tūkstančių karių iš 32 sąjungininkių šalių. Pratybose „Saber Strike“ JAV kariuomenės pajėgos treniravosi sausumos elementų perdislokavimą į kitą regioną, sustiprinant esamus vienetus ir pasiekiant atgrasymo efektą. Mokymuose „Immediate Response“ JAV kariuomenė Lietuvoje dislokavo reaktyvines salvinės ugnies sistemas HIMARS iš kurių buvo atliekami koviniai šaudymai į Baltijos jūrą. Lietuva iš JAV įsigyja sistemas, reikalingas įvairioms mūšio funkcijoms užtikrinti: reaktyvines salvinės ugnies sistemas HIMARS, šarvuotus visureigius JLTV, sraigtasparnius Black Hawk, JAVELIN raketas ir paleidėjus, raketas AMRAAM, dronus, radarus, radijo stotis.

„Dėkoju savo draugui generolui V. Rupšiui už padarytus darbus per pastaruosius penkerius metus ir už asmeninę draugystę. Turėjome vaisingas diskusijas apie tolimesnį bendradarbiavimą tam, kad būtume nuolat pasiruošę ir atgrasytume agresiją. Nėra nieko vertingesnio nei sąjungininkai – Lietuva yra tikra sąjungininkė ir draugė”, – sakė JAV Sausumos pajėgų vadas generolas R. A. George.

Lietuvos kariuomenės vadas ir JAV Sausumos pajėgų štabo viršininkas kartu lankys Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone dislokuotus JAV rotacinių pajėgų kavalerijos ir artilerijos batalionus.

The post Kariuomenės vadas su JAV Sausumos pajėgų vadu aptarė bendradarbiavimą kuriant Lietuvos diviziją, JAV karių dislokavimą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Vašingtono taikiklyje Rusijos Uranas

Previous article

Europos Parlamente Lietuvai atstovaus ir D, Žalimas, ir P. Gražulis

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva