Lietuva

K. Starkevičius : kaip „Kaunas tvarkosi“

0

Dalinkitės

Žmonės kartais pajuokauja – svarbiausia, kad trinkelės būtų išklotos. O jeigu dar ir gatvės išasfaltuotos, miestelėnai jau gali džiaugtis ir didžiuotis savo meru. Dažnai žmogus ir savo asmeninio gyvenimo pakilimus, kai jam ir dangus buvo mėlynesnis, ir ledai skanesni, tapatina su tuo metu valdžios Olimpe buvusiu žmogumi.

Nesusimąstome, kad vieniems ar kitiems geriems dalykams nutikti reikėjo daugybės faktorių. Ir visų pirma – mūsų šalies gerovės, jos ekonominio augimo ir investavimo galimybių, mūsų šalies Vyriausybės pragmatiškumo ir toliaregiškumo.

Artėjant savivaldos rinkimams, vieną kitą mūsų gražėjančio miesto objektą norėčiau paminėti. Amalių aplinkkelio statybai 12 mln. eurų skirta iš Valstybės biudžeto ir 4 mln. eurų ir savivaldybės biudžeto.

Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukciją taip pat iš dalies finansavo Valstybė. Jo rekonstravimui nuo 2018 metų iš valstybės biudžeto skirta per 9,8 mln. eurų. Zoologijos sodo rekonstrukcijos ir statybos darbams iš Valstybės biudžeto skirta apie 15 mln. eurų. Akumuliuojant ES struktūrinių fondų Valstybės biudžeto lėšas, vystomas Mokslo salos ir sporto baseino projektai, o kur dar Klinikų, kitų ligoninių projektai?

Nepamirškime, kad ir Giraitės žiedo, tilto ir prekybos centro „Mega“ prieigos kelių darbai 100 procentų finansuojami Valstybės biudžeto lėšomis.

Kartais vietos politikai, nepažvelgę plačiau, lengva ranka apkaltina centrinę valdžią – neva, „ai, va, nedavė pinigų Eurolygos organizavimui…“. Neanalizuojame tarptautinės, politiniame procese ir struktūros valdyme dalyvaujančių, ne visuomet draugiškų šalių įtakos, po to tarsi nepastebime, kad Vyriausybė randa kitų galimybių ir būdų skirti lėšų, pavyzdžiui, na, kad ir 940 tūkst. eurų lengvosios atletikos maniežui įrengti.

Nepamirškime to, kirpdami atidarymų ir įkurtuvių juosteles. Eidami balsuoti irgi apie tai pagalvokime.

Kazys Starkevičius, Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas

Edukacinis užsiėmimas „Trispalvė apyrankė“

Previous article

Kovo viduryje startuoja vaikų registracija į Kauno mokyklas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva