Lietuva

Inicijuota peticija – nestatyti nacionalinio stadiono. Geriau parkas?

0

Internete plinta peticija, adresuota Vilniaus miesto savivaldybei, kurioje raginama atsisakyti idėjos statyti Nacionalinį stadioną Šeškinės kalvose. Vietoje korupcijos, neūkiškumo simboliu ir jau tarptautinių pašaipų objektu tapusios “amžiaus statybos”, siūlomas Ozo parkas. Jis, pasak peticijos autorių, geriau atitinka netgi europinį “Žaliąjį kursą”.

Tekstas toks:

“Nacionalinio stadiono statybų projektas ir vėl atsidūrė aklavietėje. Per daugelį metų, o tiksliau, jau dešimtmečių, vadinamojo Nacionalinio stadiono statyba tapo ne tik miesto, tačiau ir visos Lietuvos neūkiškumo bei korupcijos simboliu. Plačiai pasklidus žiniai apie tragikomišką istoriją su galimai praloštais investuotojų pinigais, Vilnius užsienio spaudoje tapo dar ir pajuokos objektu.

Atsižvelgiant į tai, kad minėto sporto objekto statybos iki šios dienos trunka ilgiau nei truko Romos Koliziejaus (8 metai) bei Cheopso piramidės (20 metų),o ir sovietinis BAM‘as statytas jau turbūt trumpesnį laiką, akivaizdu, kad pribrendo laikas nutraukti projektą bei esamai vaizdingai ir vertingai miesto erdvei surasti tinkamesnį panaudojimą.

Primename, kad pati didelio ir talpaus stadiono idėja kilo dar sovietmečiu, kuomet futbolas buvo antroji pagal populiarumą sporto šaka ir esami stadionai negalėjo sutalpinti visų žiūrovų. Šiuo metu, kai Lietuvos futbolo rinktinė pasaulio reitinge užima tik “garbingą” – 138-ąją vietą, o pati sporto šaka nėra populiari, nėra jokių prielaidų manyti, kad didelis sporto objektas bus gausiai lankomas. Be to, šalyje jau yra kitų, tarptautinėms varžyboms tinkamų, sporto objektų.

Kaip rodo pasaulinė praktika, būtent futbolo varžybos leidžia užpildyti tokio tipo sporto arenas ir
užtikrinti teigiamą ekonominį efektą bei investicijų grąžą.

Taip pat tenka konstatuoti, kad miestui plečiantis, dabartinė numatyta stadiono vieta tampa problemine – esamų aplinkinių gatvių pralaidumas, pastačius „Akropolio“ prekybos kompleksą, pasiekė ribą ir tolimesnis teritorijos užstatymas didesnės traukos objektais sukels transporto kolapsą tokių statinių naudojimo metu. Be to, vos kelis kartus per metus naudojamo stadiono teritorija savaime taps miesto „juodąja skyle“, reikalausiančia padidinto policijos dėmesio, nes, kaip rodo praktika, nenaudojami objektai natūraliai traukia asmenis, linkusius nusižengti.

Tuo tarpu tinkamai sutvarkytos rekreacinės erdvės yra saugaus ir aktyvaus poilsio vietos. Pažymėtina, kad greta esantis Šeškinės mikrorajonas – tankiausiai apgyvendintas Vilniaus mieste, tad rekreacinės erdvės svarba tampa dar didesnė.

Mes, pasirašę šia peticiją, reikalaujame:
1. Nedelsiant nutraukti Nacionalinio stadiono statybos darbus ir ateityje
nebeatnaujinti stadiono projekto esamoje vietoje.
2. Panaudojant esamą aikštelę, įrengti viešą „Šeskinės ozo parką“ su sporto
aikštynu, skirtą aktyviam miestiečių bei miesto svečių poilsiui.
3. Parko teritorijoje įrengti pirmąsias viešas nemokamas lauko teniso, mini golfo,
paplūdimio tinklinio, BMX dviračių bei kitas sporto aikšteles. Žiemos metu numatyti
vietą nuolatinei miesto čiuožyklai.
4. Rekreacinėje parko dalyje įrengti apžvalgos aikšteles bei vystyti viešojo maitinimo
infrastruktūrą.
MES SAKOME „NE!“ KORUPCINAM STADIONO PROJEKTUI, MES SAKOME „TAIP!“
NAUJAJAM „ŠEŠKINĖS OZO PARKUI“.”

The post Inicijuota peticija – nestatyti nacionalinio stadiono. Geriau parkas? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Saugesnio interneto diena Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje

Previous article

B. Zelkevičius švenčia garbingą jubiliejų

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva