Pasaulis

G. Landsbergis nuotoliniame G7+ susitikime: „Rusijos barbariškos pastangos pakartoti Holodomorą ir mirtinai sušaldyti ukrainiečius nepavyks – taip pat ir dėl lietuvių susitelkimo“

0

Sausio 24 dieną JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu, ministras Gabrielius Landsbergis (į Seimą išrinktas Kaune, Centro-Žaliakalnio apygardoje) nuotoliniu būdu dalyvavo G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Kartu su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis susitikime aptarta būtinybė tiekti įrangą dėl Rusijos atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos sistemos atstatymui ir sustiprinimui.

„Rusijos barbariškos pastangos pakartoti Holodomorą ir mirtinai sušaldyti ukrainiečius nepavyks – taip pat ir dėl lietuvių susitelkimo. Daugiau nei 1000 generatorių ir daugiau nei 260 Lietuvos žmonių dėka surinktų ar nupirktų transformatorių padeda ukrainiečiams išgyventi šią šaltą karo metų žiemą“ – pristatydamas Lietuvos energetinę paramą pažymėjo ministras G. Landsbergis.

Lietuva yra daugiausiai elektros generatorių ir transformatorių Ukrainai suteikusi Europos Sąjungos valstybė. Mūsų šalies pastangomis Ukrainai tiekiami ypač reikalingi aukštos įtampos transformatoriai, glaudžiai bendradarbiauja abiejų šalių elektros tinklų operatoriai, rengiamasi prisidėti prie Mikolajivo miesto elektros tinklų atnaujinimo, elektros generatorius Ukrainai aukoja Lietuvos žmonės.

Susitikime kartu su G7+ užsienio reikalų ministrais taip pat dalyvavo Ukrainos diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba, Pasaulio banko, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai.

URM informacija

Prezidentas Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga susitiko su Europos miestų vadovais

Previous article

Kultūros ministerija tęsia nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį iniciatyvą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis