Lietuva

G. Landsbergis nuotoliniame G7+ susitikime: „Jau tikrai laikas ir „Rosatom“, ir visą Rusijos branduolinės energetikos sektorių įtraukti į ES sankcijų sąrašus”

0

JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu, ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Kartu su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis, šiame susitikime aptarti ilgalaikiai veiksmai, kurie padės atstatyti ir modernizuoti nuo Rusijos atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos infrastruktūrą.

„Jau tikrai laikas ir „Rosatom“, ir visą Rusijos branduolinės energetikos sektorių įtraukti į ES sankcijų sąrašus. Tuo pačiu, atliepdami skubius Ukrainos energijos poreikius, turime žvelgti į ateitį ir padėti Ukrainai sukurti patikimą, modernų ir ekologišką energetikos tinklą, kuris taptų jos pokario ekonominės gerovės ramsčiu“, – pokalbyje pažymėjo G. Landsbergis.

Šio virtualaus G7 susitikimo, kuriame dalyvavo septynių galingiausių pasaulio ekonomikų ministrai, tikslas – stiprinti šalių partnerių bendradarbiavimą prisidedant prie Ukrainos pastangų atkurti ir apginti savo energetikos sistemą.

Lietuva yra daugiausiai elektros generatorių ir transformatorių Ukrainai suteikusi Europos Sąjungos valstybė. Mūsų šalies pastangomis Ukrainai tiekiami ypač reikalingi aukštos įtampos transformatoriai, glaudžiai bendradarbiauja abiejų šalių elektros tinklų operatoriai.

Susitikime kartu su G7+ užsienio reikalų ministrais taip pat dalyvavo Ukrainos diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba, Pasaulio banko, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai. Lietuvos diplomatijos vadovas nuotoliniame G7 ministrų susitikime dėl pagalbos Ukrainai dalyvavo jau antrą kartą.

Rusijos agresija prieš Ukrainą, padėtis kovo 12 dieną

Previous article

Seimas griežtins sienos kirtimų ir imigracijos tvarką

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva