Lietuva

Dainius Žalimas perspėja dėl gėjų teisių: ateis ir Lietuvos eilė

0

Atėjo Lenkijos eilė – kita bus Lietuva. Tokio turinio Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą prieš Lietuvą jau dabar galima įsivaizduoti, nes nepaisant Konstitucijos Lietuvoje taip pat iki šiol nėra įstatymo, kuriuo būtų teisiškai pripažinti ir sureguliuoti tos pačios lyties porų šeimos santykiai. Kaip ir Lenkija, Lietuva taip pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį, garantuojantį privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą. Jau galiu įsivaizduoti, kaip būsimame EŽTT sprendime mirga Lietuvos politikų homofobų pavardės, tarp jų – ir dabartinis prezidentas, mindantis Konstituciją.

Tačiau taip gali ir neatsitikti. Jei Seime galiausiai atsiras reikiama atitinkamam įstatymui priimti dauguma. Jei Lietuvos teismai vadovausis Konstitucija ir atliks savo konstitucinę pareigą vykdyti teisingumą, ad hoc įpareigodami registruoti civilinę partnerystę. Nes tos pačios lyties porų konstitucinė teisė į šeimos santykių pripažinimą negali likti neapginta, jei iš tikrųjų Konstitucija yra tiesiogiai taikomas aktas ir kiekvienas gali ja remtis gindamas savo teises.

Kaip aišku iš šios Lenkijos bylos, su argumentu, kad nėra atitinkamo įstatymo, neapsiginsime. Juolab kad legislatyvinę omisiją pas mus gali tirti KT. Tad mažiausiai ką privalo padaryti ordinariniai teismai, tai yra kreiptis į KT dėl legislatyvinės omisijos Civiliniame kodekse, jei jau nedrįstų iškart bylų išspręsti iš esmės.

Beje, EŽTT eilinį kartą vadovaujasi Fedotova prieš Rusiją bylos precedentu. Mažiausiai kartą jau tai darė byloje prieš Rumuniją. Tai savaime viską pasako apie Lietuvos teisėjų, kurie atsisakė vadovautis tokia EŽTT jurisprudencija, kvalifikaciją.

Ir, žinoma, Lietuvoje neturi būti homofobiško prezidento, propaguojančio ne KT suformuotą, o savo asmeninę Konstitucijos sampratą.

Va tada pagal žmogaus teisių sampratą mes būsime modernia vakarietiška, kiekvieno žmogaus orumą gerbiančia, valstybe. Tikiu, Lietuva tokia taps jau greit, su EŽTT pagalba ar be jos.

Dainius Žalimas yra pasiskelbęs Laisvės partijos kandidatu į prezidentus. Šiuo metu jis yra VDU teisės fakulteto dekanas, anksčiau buvo Konstitucinio Teismo pirmininku.

The post Dainius Žalimas perspėja dėl gėjų teisių: ateis ir Lietuvos eilė appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Venecijos architektūros bienalėje Lietuvai atstovaus Architektų sąjunga

Previous article

Petras Gražulis prieš lesbietes

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva