Šiandien, gegužės 12 d., Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Pratybose dalyvavo valstybės institucijos ir visos šalies savivaldybės, tuo tarpu ir Vilniaus rajono savivaldybė, kurios 3 seniūnijų teritorija patenka į skubių apsaugomųjų veiksmų zoną.
Pratybose buvo vertinamas skirtingų institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Vilniaus rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai atliko nurodytas užduotis susijusias su pratybomis, imituojančiomis galimą branduolinę avariją: gyventojų informavimas, svarbių rekomendacijų teikimas, evakavimas bei kita svarbi informacija ir veiksmai. Po įvykusių pratybų visi dalyviai aktyviai diskutavo, užduodavo klausimus, netrūko konkrečių pavyzdžių, interpretacijų ir palyginimų nagrinėjant skirtingas situacijas.
„Tokio mąsto funkcinės pratybos parodo visos sistemos ir visų institucijų pasirengimą. Bendradarbiavimas, sklandus informacijos perdavimas ir kiti, tiek bendri, tiek atskiri veiksmai yra labai svarbūs valdant ekstremalias situacijas. Pratybos yra naudingos, parodo ne tik stipriąsias puses, bet ir spragas ar kilusius iššūkius, kurie bus išspręsti, kad avarijos atveju viskas vyktų sklandžiai“, – apie pratybas sakė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.
Per pratybas visoje Lietuvoje taip pat vyko gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. visoje Lietuvoje įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus buvo siunčiami pranešimai. Lietuvos radijo ir televizijos eteryje buvo transliuojamas tekstinis ir balsinis perspėjimo pranešimas.
Dar kartą kviečiame visus gyventojus pasitikrinti, ar perspėjimo pranešimai juos pasiekia. Kaip įsijungti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją savo mobiliajame telefone, rasite: www.lt72.lt/?page_id=1969
Vilniaus rajono savivaldybės teritorija rytuose ribojasi su Baltarusija. Atstumas nuo Baltarusijos Astravo atominės elektrinės iki Vilniaus rajono – mažiau negu 30 km. Todėl branduolinės ar radiologinės avarijos atveju Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai, gyvenantys arti Baltarusijos sienos – pirmieji patektų į pavojingą zoną, kurioje nelaimės atveju, bus organizuojamas gyventojų evakavimas.
Žinojimas gali mus apsaugoti, todėl raginame sekti naudingą informaciją, kuri nelaimės atveju gali mums labai praversti. Aktualią informaciją rasite Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainėje sukurtoje rubrikoje: ŽINOJIMAS SAUGO: kaip pasiruošti branduolinei avarijai bei apsilankius ekstremaliosioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.LT72.lt.
Taip pat primename, kad asmenys, deklaravę savo gyvenamąją vietą Vilniaus rajone ir neatsiėmę kalio jodido preparatų, juos gali atsiimti seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą.
Vilniaus rajono seniūnijų kontaktus galite rasti Savivaldybės internetinėje svetainėje www.vrsa.lt, rubrikoje „Seniūnijos“.
Vyko civilinės saugos pratybos, kurių metu buvo tikrinama, kaip tarnybos pasirengusios reaguoti į branduolinę avariją
Panašūs straipsniai:
2024-09-10