Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių. Pranešama, kad dėl suplanuotų darbų Vilniuje kitą savaitę porai dienų bus ribojamas eismas.
Filmuojama daugelyje žinomų vietų
Pagrindinės serialo filmavimo lokacijos Lietuvoje – Vilnius ir jo apylinkės, taip pat filmuojama Kaune, Trakuose, Užutrakyje, Vievyje ir Rokiškyje. Televizijos ekranuose žiūrovai išvys Lietuvos Nacionalinės filharmonijos eksterjerą ir Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį, seriale tapusius Hofburgo rūmais – būtent šių vietų panašumas į karališkuosius rūmus ir patraukė serialo kūrėjus filmuoti Lietuvoje. Taip pat lietuviai seriale atpažins Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčią, Lietuvos rašytojų sąjungos erdves, Pranciškonų vienuolyną, VU alumnato kiemą, Rokiškio ir Užutrakio dvarus, Trakų pilį ir kitas žinomas vietas.
„Serialo „Sisi“ filmavimai vyksta trijose šalyse, dvi iš jų – Baltijos regiono valstybės. Ne paslaptis, kad Lietuva pastaruosius kelerius metus pasaulinėje kino industrijoje yra patrauklus taškas dėl itin profesionalaus personalo, patogios logistikos, įvairios architektūros lokacijų, kinui skirtų mokestinių paskatų ir t. t. Vis dėlto, pasaulinėje rinkoje dėl tarptautinių kinų projektų vyksta didelė konkurencinė kova – tam, kad projektas įvyktų mūsų regione ir būtų galima įgyvendinti kūrybines serialo idėjas, lietuviai bendradarbiauja latviais. Žinome, kad jei pasiseks pirmas serialo sezonas, vokiečiai tikrai grįš filmuoti į Lietuvą ir Latviją ir kitais metais“, – teigia Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė.
Filmavimo darbų Latvijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje trukmė – keturi mėnesiai. Šešių dalių mini serialą rodys Vokietijos televizijos kanalas „RTL TV“ – stambiausias komercinės televizijos tinklas Vokietijoje.
Serialas nukels į XIX amžiaus Austriją
„Story House Pictures GmbH“ prodiusuojamoje juostoje pasakojama apie nepaprastą Austrijos imperatorienės Elžbietos gyvenimą: jauna ir nerūpestinga princesė įsimyli vieną iš galingiausių pasaulio vyrų. Būdama šalia Austrijos imperatoriaus Pranciškaus Juozapo ji turi susidurti su tamsiąja meilės puse ir subręsti iki suaugusios valdovės, kuri galiausiai tampa ikona – Sisi.
„Sisi“ yra klasikinė brandos istorija. Tai ne istorinis kostiumų epas, o serialas, kuris apima universalias ir nesenstančias temas: meilė, laisvė, šeima, apsisprendimas ir pareiga. Jis yra skirtas plačiajai, šiuolaikinei auditorijai. Nepaisant serialo tematinio universalumo, filmuoti XIX amžių šiuolaikiniame pasaulyje yra nemažas iššūkis. Dėl to už supratingumą ir pagalbą esame labai dėkingi visiems miestams ir miesteliams, visoms istorinėms lokacijoms, kurios mus įsileidžia filmuoti“, – pasakoja „Sisi“ filmavimo darbų gamybos vadovė Lietuvoje Milda Leiputė.
Seriale vaizduojamas laikmetis, kuomet Europoje madingos moterų suknelės buvo itin pompastiškos ir pūstos. Įdomu tai, kad pagrindinė „Sisi“ aktorė su rūbais netelpa net į autobusą, todėl yra aprengiama kasdien filmavimo aikštelėse. Tai reikalauja daug papildomos infrastruktūros įvairiose filmavimo lokacijose.
„Jau ne pirmą kartą bendradarbiauju su „Story House Pictures“, tačiau šio serialo produkcijos mastai neabejotinai didžiausi. Kiek kartų ji didesnė už kitas pasakyti negalėčiau – tokie dalykai kartais nematuojami, tačiau didžiausi ir įdomiausi iššūkiai kyla dėl to, kad serialas istorinis ir reikalauja atitinkamą atmosferą sukuriančių sprendimų“, – pasakoja žinomas kino dailininkas Algirdas Garbačiauskas.
Dirba didelė komanda
Vilniuje prie serialo „Sisi“ dirba tarptautinė kino industrijos profesionalų komanda: latviai, vokiečiai ir lietuviai. Šioje daugiatautėje, daugiau nei 200 žmonių komandoje – beveik 100 lietuvių: kino dailininkų, šviesų ir garso technikų, kostiumų dailininkų, siuvėjų, grimerių, kaskadininkų, specialiųjų efektų technikų ir kt. Dalis jų vėliau vyks dirbti į Latviją ir Vokietiją.
„Filmuodamas čia jaučiuosi puikiai: šalis, miestas ir žmonės labai malonūs. Kino personalas Vilniuje draugiškas ir ypač motyvuotas – tai sukuria puikią atmosferą, kurioje malonu filmuoti serialą. Tai padeda įkvėpti vieniems kitus“, – sako serialo režisierius, Vokietijoje žymus kino kūrėjas Sven Bohse.
Lietuvoje filmavimus organizuoja kino gamybos kompanija UAB „Nordic Productions“. Bendrovė taip pat dirbo prie filmo „Sibirietiškas auklėjimas“, kuriame vaidino žymūs Holivudo aktoriai John Malkovich, Eleanor Tomlinson ir Peter Stormare, bei populiariaus italų serialo „Ana Karenina“.
Vilniaus kino biuras informuoja apie trumpalaikius eismo ribojimus filmavimų metu:
• Nuo birželio 11 d. 9 val. iki birželio 14 d. 21 val. vyksta Vilniaus universitete. Birželio 14 d. 7–22 val. Šv. Jono ir Pilies gatvėse filmavimo reikmėms pastatomi du automobiliniai bokšteliai. Nuo birželio 10 d. 12 val. iki birželio 14 d. 20 val. rezervuojama 20 automobilių stovėjimo vietų Liejyklos gatvėje, nuo birželio 10 d. 8 val. iki birželio 14 d. 22 val. rezervuojamos 26 vietos Šv. Jono gatvėje, nuo birželio 10 d. 12 val. iki birželio 11 d. 20 val. ir nuo birželio 13 d. 17 val. iki birželio 14 d. 21 val. rezervuojamos 13 vietų automobilių stovėjimo aikštelėje Gaono gatvėje.
• Birželio 24 d. 9 val. netrukdant transporto priemonių eismo pradedami paruošiamieji filmavimo darbai Pasažo skersgatvyje, Aušros Vartų, Subačiaus, Šv. Kazimiero gatvėse ir Jono Basanavičiaus skvere;
• Birželio 25 d. 12 val. iki birželio 27 d. 24 val. rezervuojama 15 automobilių stovėjimo vietų Arklių gatvėje, 7 vietos Pasažo skersgatvyje, 6 vietos Etmonų gatvėje ir 15 vietų Didžiojoje gatvėje.
• Birželio 26 d. 6 val. iki birželio 27 d. 24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas Pasažo skersgatvyje.
• Birželio 26–27 d. 7–24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas Šv. Kazimiero gatvės dalyje prie Subačiaus gatvės (išskyrus gyventojų ir aptarnaujantį transportą).
• Birželio 26–27 d. 7–24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas (išskyrus gyventojų ir aptarnaujantį transportą) Subačiaus ir Aušros Vartų gatvėse, trumpam (iki 5 min.) ribojant pėsčiųjų eismą, ir užtikrinti palydą į filmavimo vietą vedamiems žirgams.
Prašome vairuotojus būti atidžius ir atsiprašome gyventojų už galimus nepatogumus.
Taip pat skaitykite:
Manufaktūrų g. atnaujinimas įgauna pagreitį – saugesnė sankryža, dviračių takai, žaliosios erdvės
Manufaktūrų g. atnaujinimas įgauna pagreitį – saugesnė sankryža, dviračių takai, žaliosios erdvės Nuo šios savaitės pradeda veikti rekonstruota Drujos–Manufaktūrų g. šviesoforais reguliuojama sankryža, kurią per parą kerta daugiau nei 32 tūkst. transporto priemonių…. ❯❯❯
2021-06-11
Pokyčiai Algirdo gatvėje: dviračių takai, daugiau želdynų ir jaukumo
Algirdo gatvė tampa dar viena humanizuota erdve Vilniuje, kuri pritaikoma dviratininkams, paspirtukams, pasivaikščiojimams pėsčiomis, taip skatinant miestiečius rinktis darnų judumą. Per vasarą šioje gatvėje bus įrengta 2 km dviračių ir pėsčiųjų takų, o kitąmet bus pasodinta… ❯❯❯
2021-06-11
Kviečiame dalyvauti diskusijoje: Vilniaus ateities mokykla – kokia ji?
Vilniaus mieste, siekdami auginti laisvas, kūrybingas ir ateičiai pasiruošusias asmenybes, ypač daug dėmesio skiriame švietimui, kuris yra viena iš keturių svarbiausių Vilniaus strateginių krypčių. Mums svarbus visapusiškas ugdymo tobulinimas – ne tik turinio gerinimas, tačiau ir… ❯❯❯
2021-06-10
Viešasis sektorius neatsilieka nuo verslo praktikų – pereina prie nuotolinio darbo sprendimų
Viešasis sektorius, paprastai vis dar siejamas su sena IT Infrastruktūra, daug popierinio, rankinio darbo reikalaujančiais procesais, šiuo metu yra vadybos, organizacinės kultūros keitimo revoliucijų viduryje. O technologiniai sprendimai, pandemijos akivaizdoje įgavę dar didesnę prasmę… ❯❯❯
2021-06-09
Strateginis plėtros planas iki 2030 m. – kviečiame teikti pasiūlymus
Kviečiame susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginiu plėtros planu (toliau – SPP) – tai svarbi miesto strateginio valdymo dalis. Parengtas planas – ilgalaikis (10 ir daugiau metų), jame numatomi strateginiai tikslai, siektini rezultatai ir planuojamas… ❯❯❯
2021-06-08
„Kalba Vilnius“: sostinės meras – apie įjungtą paskutinės kadencijos skaitiklį
Vilniaus meras Remigijus Šimašius praėjusią savaitę nustebino visuomenę Lietuvos politinei kultūrai neįprastu poelgiu – likus dvejiems metams iki kadencijos pabaigos paskelbė, kad nebesieks mero posto trečią kartą. Kodėl apie šį sprendimą paskelbta dabar ir kas po to? Kam… ❯❯❯
2021-06-04