Miestas

Viktorina „Atvėrus gimtosios kalbos skrynią“

0

„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėstyta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“. (J. Jablonskis).

Vasario 21 dieną yra švenčiama Pasaulinė gimtosios kalbos diena. Šia proga, vasario 20 d. VRSCB Lavoriškių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė Renata Mašarienė pakvietė paauglius į edukacinį užsiėmimą bibliotekoje. Renginio tikslas – ugdyti jaunosios kartos pagarbą ir pasididžiavimą gimtąja kalba, rūpintis savo kalbos išlikimu. Pavadinimas: „Atvėrus gimtosios kalbos skrynią“ pabrėžia gimtosios kalbos svarbą ir vertę. Pirmiausia susirinkusiems buvo papasakota šios dienos atsiradimo istorija, priminta Biblijos legenda apie Babilono bokštą, aiškinanti skirtingų kalbų atsiradimą pasaulyje, aptartos kalbos etiketo taisyklės.

Vėliau paaugliai sužaidė keletą „wordwall“ žaidimų, skirtų Tarptautinei gimtosios kalbos dienai. Vainikavo mūsų renginį stalo žaidimas viktorina „VISA LIETUVA“. Viktorinoje rungėsi dvi komandos. Pasitikrino savo žinias, o taip pat sužinojo daug įdomios informacijos apie Lietuvos gyvenimą. „VISA LIETUVA“ žaidimo tikslas – keliaujant po Lietuvos regionus atsakyti į klausimus apie Lietuvos gamtą, kultūrą, lankytinas vietas, geografiją, istoriją. Vaikai suprato, jog gimtoji kalba yra mūsų lobis ir tautos simbolis, ja turime rūpintis ne tik per šventes, bet ir kasdien.

The post Viktorina „Atvėrus gimtosios kalbos skrynią“ appeared first on Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka.

Prezidentas dalyvavo Tarptautinės Vilniaus knygų mugės atidaryme

Previous article

Sostinėje dingusi mergaitė surasta

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas