Lietuva

Vėlinių Kapų žvakės atpigo?

0

Dalinkitės

Didžiųjų prekybos tinklų atstovai teigia, kad šiemet dėl pabrangusių žaliavų augo ir kapams skirtų žvakių kainos. Pasak kai kurių tinklų atstovų, šiemet prieš Vėlines, palyginti su pernai, žvakių parduodama mažiau.

Tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė tvirtino, kad kai kurių žvakių kainos augo beveik ketvirtadaliu.

„Deja, infliacija paveikė ir šias prekes. Skirtingai nuo žvakės tipo jos pabrango nuo 11 iki 23 procentų“, – BNS teigė V. Budrienė.

„Maximos“ Pirkimų departamento direktoriaus Mariaus Tilmanto teigimu, žvakės brango dėl išaugusių žaliavų kainų.

„Žaliavų – parafino, aliejų ir riebalų, pakuotės sudedamųjų dalių, ypač plastiko, aliuminio ir kitų – brangimas lėmė didesnes kapų žvakių kainas“, – BNS teigė M. Tilmantas.

Žvakių kainos svyruoja nuo keliasdešimties centų iki keliolikos eurų. Prekybos tinklų atstovai tikina, kad spalį kapų prekėms taikytos nuolaidos.

„Didžiausias pirkimo pikas yra dvi savaitės iki Vėlinių. Pačios labiausiai pikinės dienos yra kelios dienos iki pačių Vėlinių“, – teigė V. Budrienė.

„Kaip ir anksčiau, visą spalio mėnesį žvakių pardavimai didėja, o piką jie pasiekia paskutinėmis mėnesio savaitėmis. Kadangi lankomų kapų kiekviena šeima turi kelis ar net keliolika, žvakių perkama dešimtimis“, – BNS sakė prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė.

Pasak „Maximos“ atstovo M. Tilmanto, spalį nuperkama daugiau nei pusė visų metų žvakių kiekio.

„Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė teigė, kad Vėlinėms skirtų prekių pardavimai šiemet panašūs, kaip ir praėjusiais metais: „Iš esmės šiuo metu pardavėme beveik lygiai tokį patį kiekį Vėlinių prekių, kaip ir praėjusiais metais“.

Tuo metu M. Tilmantas tvirtino, jog šiemet stebimi mažesni žvakių pardavimai.

„Palyginti su praėjusiais metais, kol kas kapų žvakių pardavimai yra mažesni. Pernai žmonės gerokai iš anksto pirko žvakes ir ruošėsi kapų lankymui. Tikėtina, kad tam įtakos turėjo įtempta ir sudėtinga COVID-19 pandemijos situacija ir buvusi nežinomybė dėl galimų ribojimų“, – teigė M. Tilmantas.

Pasak G. Šerėnienės, pirkėjai daugiausia renkasi baltos spalvos žvakes.

„Lietuvių skonis tradicinis, tad net ir švenčių progomis ar namų jaukumui sukurti nuperkama daugiausia baltų, kiek mažiau raudonų žvakių. Tai klasikinės spalvos, tinkamos įvairioms progoms“, – sakė „Rimi“ atstovė.

Prekybos tinklų atstovų teigimu, prieš Vėlines žmonės taip pat perka dirbtines bei šviežias gėles, vazas, kapų priežiūrai ir tvarkymui reikalingus įrankius.

BNS

Naujininkuose pareigūnams įkliuvo narkotikų platintojai ir pirkėjas

Previous article

D. Kreivys: viršpelniai taptų aktualūs, jei elektros kaina grįžtų į buvusias aukštumas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva