Skip to content
Vilniečiams.lt
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Vilniečiams.lt
Menu
Menu Close
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Vėl šv. Kalėdos traukiny?

  • 2023-12-01
  • vilnieciams.lt
  • Lietuva

Šventinę nuotaiką kuriantys „LTG Link“ traukiniai šiandien jau trečią kartą sugrįš į šalies geležinkelius. Jau pradėjusiais kursuoti traukiniais keleiviai vykti galės iki pat sausio 7 d. Šiemet klientai galės rinktis net iš trijų traukinių, kursuojančių maršrutais Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Kaunas, Vilnius–Trakai ir Vilnius–Mockava. Pastaruosius šventinius jungtinių kelionių į Varšuvą reisus šiemet dovanoja „Go Vilnius“.  

 

„Šiemet jau tvirtai galime sakyti, kad keleivių itin pamėgti kalėdiniai traukiniai tampa tradicija, skatinanti vis dažniau tvariai keliauti tiek nuolatinius klientus, tiek keleivius, kurie pasirenka į kitą miestą vykti būtent viešuoju, o ne nuosavu transportu. Kaip ir kasmet, šia iniciatyva kviesime patirti keliones Rytų ekspreso ar Kalėdų pasakų motyvais puoštais traukiniais. Matome, kad poreikis išbandyti ypatingas keliones kasmet auga, todėl šiemet drauge su „Go Vilnius“ pasiūlysime rinktis net iš keturių skirtingų traukinių“, – teigia „LTG Link“ verslo vystymo ir rinkodaros vadovė Dovilė Aleksandravičienė.  

 

Pasak jos, šventiškai išpuoštas traukinys maršrutu Vilnius–Mockava (Varšuva) kursuos iki gruodžio 26 d. Planuojama, kad iš karto po Kalėdų – nuo gruodžio 27 d. – šiuo dekoruotu traukiniu keleiviai bus kviečiami vykti į pirmuosius visuomenės itin laukiamus naujo tarptautinio maršruto Vilnius–Ryga reisus.  

 

„Go Vilnius“ turizmo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė džiaugiasi, kad šiemet išpuoštus traukinius galės išbandyti ir svečiai iš Lenkijos.  

 

„Pernai įvestas naujas maršrutas, atsiradęs po beveik dešimties metų pertraukos, sulaukė didžiulio populiarumo. Į Vilnių atvykstantys Lenkijos gyventojai čia dažniausiai praleidžia bent jau dvi dienas, kurių metu lankosi populiariausiose turistų traukos vietose, ragauja vietos maisto ir skiria laiko pažinti paveldo objektus. Lenkus taip pat domina ir jiems dar neatrastos naujos traukos vietos, pavyzdžiui, pernai Vilniuje apsilankęs žymus lenkų kulinarijos ir kelionių žurnalistas Robert Makłowicz aplankė Paupio rajoną, Senatorių pasažą, Lukiškių kalėjimą, Halės turgų. 

 

Per devynis šių metų mėnesius Vilnių jau aplankė apie 80 000 turistų iš Lenkijos ir tai yra viena sparčiausiai atsistatančių rinkų po pandemijos. Galimybė atvykti į Vilnių keliaujant traukiniais reikšmingai prisideda prie atvykstamojo turizmo skatinimo ir padeda išnaudoti esamą kaimyninės šalies turizmo potencialą“, – sako V. Daubarienė. 

 

„LTG Link“ duomenimis, per pastaruosius dvejus metus šventiškais traukiniais keliavo per 74 tūkst. žmonių. Iš jų beveik 15 tūkst. gyventojų pasirinko iškeisti keliones nuosavomis transporto priemonėmis į keliones traukiniais.   

 

Kuriant žiemišką „LTG Link“ tradiciją, bendrovės traukiniuose  dalis dekoro elementų bus panaudoti jau trečią kartą. Tvarų susisiekimą kuriančiuose traukiniuose atgims senovės įkvėpti raštai ir apšvietimas, sendaikčių krautuvėlėse ir kiti istorijas pasakoti skatinantys daiktai.  

 

„Šiuo projektu noriu keleivius paskatinti tiek pasinerti į prisiminimus, tiek ir kurti naujus. Maršrutais Vilnius–Klaipėda bei Vilnius–Mockava (o vėliau Vilnius-Ryga) kursuos burgundiško kolorito ir praeitimi alsuojantys traukiniai, o maršrutais Vilnius–Kaunas ir Vilnius–Trakai – žaismingi ir šviesia tradicine Kalėdų simbolika puošti traukiniai“, – pasakoja trečią kartą traukinius dekoruojantis bene garsiausias šalies floristas ir dekoro meistras M. Petruškevičius. 

 

Keleivių patogumui internetu www.ltglink.lt arba mobiliąja programėle bilietus įsigyjantys klientai matys, kuriais minėtų maršrutų reisais kursuos šventiniai traukiniai bei kurie vagonai bus papuošti – jie nuo šiandien bus pažymėti specialia kalėdinio traukinio ir eglutės ikonėle. Į Klaipėdą ir tarptautiniais maršrutais vykstančiuose traukiniuose šventinės dekoracijos lauks viduriniame traukinio vagone, į Kauną vykstančiame traukinyje – visuose trijuose vagonuose. Kelionėms kalėdiniais traukiniais bus taikoma įprasta bilietų kainodara.  

 

Siekiant užtikrinti sklandžias ir malonias keliones, populiariausiais tvarkaraščio laikais penktadieniais, šeštadieniais bei šventinėmis dienomis bilietus į šventinius maršruto Vilnius–Kaunas ir tarptautinio jungtinio maršruto Vilnius-Varšuva Lietuvoje kursuojantį Vilnius–Mockava traukinius įsigyti bus galima tik iš anksto, o traukinyje bilietai nebus parduodami. Kelionių palydovai bilietus tikrins dar prieš įlipant į kalėdinį traukinį. Bilietai į visus kitus bendrovės organizuojamus reisus bus parduodami įprastai.  

Šiais metais maršrutu Vilnius–Kaunas šventiniai traukiniai įprastai kursuos kasdien šešis kartus per dieną, t. y. tris kartus pirmyn ir tris kartus atgal. Į ir iš Klaipėdos kalėdinis traukinys taip pat kiekvieną dieną vyks du kartus per dieną, t. y. vieną kartą papuoštu traukiniu bus galima vykti pirmyn, ir vieną – atgal. Tarptautinių maršrutų traukinys taip pat kursuos du kartus per dieną – kartą pirmyn ir kartą atgal. 

The post Vėl šv. Kalėdos traukiny? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Panašūs straipsniai:

Lokys

Meškos gaudynės – Aplinkos ministras kuria koncepcijas

2025-07-01
Rasa Čepaitienė

Desobiesizacija

2025-07-01

Prie Vilniaus S. Konarskio gimnazijos – nauja sporto salė

2025-07-01

Į Vilnių ateina „Box Storage“ daiktų saugykla

2025-07-01

Išrinkta geriausia būsimo Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo architektūrinė idėja

2025-07-01

Astrologinė prognozė liepos 1-ai

2025-07-01
varpinė

Filipinai mus gins nuo Rusijos/Ar sės Matijošaitis? (Video)

2025-06-30

Nauji Kauno mero nuotykiai

2025-06-30

Vilniuje pasaulio vargonininkai nusilenks ne tik Čiurlioniui

2025-06-30

Socdemai trimituoja šlovingai įsirašę istorijon

2025-06-30

Jubiliejinis Mindaugo karūnavimo savaitgalis Kernavėje

2025-06-30

Degė atleikų perdirbimo gamykla

2025-06-30

KTU profesorius ragina imtis veiksmų dėl kvantiniu saugumu užtikrinamos tapatybės

2025-06-30

Astrologinė prognozė birželio 30-ai

2025-06-30

Praėjusios paros įvykių suvestinė

2025-06-29

Konstruojant statinį jokios algebros – tik geometrija?

2025-06-29

Krašto apsaugos ministrė D. Šakalienė kelauja į Filipinus

2025-06-29

Nuo liepos 1 d. brangs Vilniaus viešasis transportas

2025-06-29

Vilniuje vyks Europos šalių geografijos olimpiada

2025-06-29

Raginama nemažinti atsakomybės už piktnaudžiavimą pareigomis

2025-06-29

Astrologinė prognozė birželio 29-ai

2025-06-29
Tomas Masiulis

Žalgirio“ vairas patikėtas Tomui Masiuliui

2025-06-28

Karių PSD apmokės valstybė

2025-06-28

Naujiena elektromobilių rinkoje:„Xiaomi YU7“ (Foto)

2025-06-28

„Tu esi Petras – Uola“ (Mt 16, 18), Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus šventė

2025-06-28
Dainų šventė

G. Nausėda pasveikino Amerikos lietuvių dainų šventę

2025-06-28
antrankiai

Suimtas už dviejų žmonių žūtį galimai atsakingas jaunuolis

2025-06-28

D. Nausėdienė dalyvavo Ukrainos centro trečiųjų įkūrimo metinių šventėje

2025-06-28

VU studijų metų pabaigos šventėje – apdovanojimai

2025-06-28
Horoskopai

Horoskopas Birželio 28-ajai

2025-06-28

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@vilnieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Vilniečiams.lt