Lietuva

V. Sinica. GIMSTAMUMO ATGRASYMO POLITIKA

0
Nuo tada, kai 2016 metais tapo iš esmės leftistine visuomenės perauklėjimo partija, TS-LKD atstovai, užkalbinti šeimos politikos tema, kartoja mantrą, jog reikia ne ginčytis dėl šeimos sampratos, o tiesiog padėti konkrečioms Lietuvos šeimoms. Atseit, nebūkime ideologiški, būkime praktiški.
Tą kartojo ir būsima ministrė Navickienė, ir krikščioniškiausias politikas Navickas, ir visus krikščionis dėl gėjų partnerysčių užsimojusi perkalbėti Pociūnienė, ir bažnyčiose skandalus kelianti Sėjonienė. Kas galėjo, tas kartojo, nes buvo partijos sprendimas taip kartoti. Tokia esminio klausimo „kas yra šeima“ vengimo taktika.
Bet ta praktiška pagalvos šeimai politika vis atsisuka prieš šeimas. Visą kadenciją stebime to pavyzdžius, kaip kad su prievarta abiem tėvams dalintis „motinystės atostogas“ ir kitais pagalbos susilaukus vaikų mažinimais ar tvarkų griežtinimais. Dabar turime naujausią simptomišką pavyzdį.
Turbūt daug kas pamena, kai buvo įvesta parama jaunoms šeimoms, įsigijančioms pirmąjį būstą regionuose. Netobulas tai buvo įstatymas, bet tikslas teisingas.
Dabartinė valdžia jo nenaikina ir netaiso, bet gadina. TS-LKD valdoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ką tik pateikė jam pataisas, kuriomis parama atsiejama nuo vaikų skaičiaus.
Pagal esamą tvarką, kuo daugiau vaikų, tuo didesnė galima subsidija būstui. Jei vaikų nėra – 15 procentų, jei 1 vaikas – 20 procentų ir taip toliau. Valstybė prioritetizuoja vaikus. Siūloma to atsisakyti, vienodinti subsidiją nepriklausomai nuo vaikų skaičiaus ir mažiny8 iki 7.5 proc.
Kartu būsto, kuriam galima valstybės parama, kaina apibrėžiama iki 120 tūkstančių. Dabar bendra būsto kaina neribojama, ribojamas tik paramos dydis, likusią pradinio įnašo dalį šeima gali susidengti iš nuosavų lėšų, kad ir koks tas likutis būtų.
Šis įstatymas Lietuvos demografinės padėties nenulems. Bet Lietuvoje ir taip beveik nėra pozityvių finansinių paskatų turėti vaikų. O turėtų būti kiekviename žingsnyje, įskaitant pajamų ir kitus mokesčius. Vaikai valstybei yra patys didžiausi mokesčiai. Ši vyriausybė veikia kaip tik priešingai ir visas gimstamumo paskatas naikina.
Projektas užregistruotas gruodžio 5 dieną, o jau rytojui įtrauktas į Seimo darbotvarkę. Kai nori, moka greitai.
Vytautas Sinica yra Nacionalinio susivienijimo partijos vicepirmininkas ir Vilniaus miesto tarybos narys.

The post V. Sinica. GIMSTAMUMO ATGRASYMO POLITIKA appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Vitalijus Balkus apie „baimės pardavėjus”. Video

Previous article

Lietuvoje suremontuoti tankai „Leopard 2“ netrukus bus Ukrainoje

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva