Pasaulis

V. Putinas: konfliktai Ukrainoje, buvusiose sovietinėse šalyse – SSRS žlugimo pasekmė

0

Dalinkitės

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad konfliktai buvusiose sovietinėse šalyse, įskaitant Ukrainą, yra Sovietų Sąjungos žlugimo pasekmė.

„Užtenka pažvelgti į tai, kas dabar vyksta tarp Rusijos ir Ukrainos ir kas vyksta prie kai kurių kitų Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalių sienų. Visa tai, žinoma, yra Sovietų Sąjungos žlugimo pasekmė“, – sakė V. Putinas per susitikimą su NVS valstybių žvalgybos vadovais, kuris buvo transliuotas per televiziją.

Rusijai Ukrainoje vykdant vadinamąją „specialiąją karinę operaciją“, įvairiose buvusios sovietinės imperijos dalyse vėl įsiplieskė ginkluotų konfliktų.

Vien per pastarąjį mėnesį būta susirėmimų tarp dviejų Vidurio Azijos šalių – Kirgizijos ir Tadžikijos, taip pat kovų tarp Armėnijos ir Azerbaidžano.

V. Putinas ketvirtadienį bedė pirštu į Vakarų šalis, kurios, anot jo, „rengia scenarijus, kaip kurstyti naujus konfliktus“ posovietinėje erdvėje.

Rusijos prezidentas kalbėjo, Kremliaus jau penktadienį besiruošiant formaliai aneksuoti keturis Maskvos okupuotus Ukrainos regionus. Šis žingsnis tikriausiai dar labiau eskaluos karą.

„Matome, kaip formuojasi nauja pasaulio tvarka, o tai yra sudėtingas procesas“, – pareiškė V. Putinas, ir anksčiau kalbėjęs apie blėstančią Vakarų įtaką.

Sovietmečiu Valstybės saugumo komitete (KGB) tarnavęs Rusijos prezidentas, kuris kitą savaitę švęs savo 70-ąjį gimtadienį, dažnai nostalgiškai kalba apie SSRS.

Neseniai jis paskelbė mobilizaciją, kuri daugelį rusų vyrų paskatino bėgti į užsienį, įskaitant tokias šalis kaip Kazachstanas, kurio prezidentas pažadėjo priglausti šaukimo vengėjus iš Rusijos.

BNS

Darbdaviai nebegalės stabdyti streiko

Previous article

Popietė „Kaip Gediminas įkūrė Vilnių“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis