Lietuva

Tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2024-1“

0

Birželio 7-17 dienomis Lietuvoje vyksta tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2024-1“, kuriose daugiau kaip 3700 Lietuvos ir sąjungininkų karių treniruojasi atlikti bendras gynybos operacijas. Mokymuose dalyvauja daugiau kaip 500 karinės technikos priemonių – tankų, pėstininkų kovos mašinų, logistinio transporto, orlaivių.

Pratybų tikslais šią savaitę buvo atliktas daugiau kaip tūkstančio NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės karių ir karinės technikos perdislokavimas iš laikino susitelkimo rajono Kazlų Rūdoje į operacijų rajoną Gaižiūnų poligone, kur sąjungininkai prisijungė prie Karaliaus Mindaugo husarų bataliono atliekamos gynybos. Taip pat šiose pratybose, be įprastų pėstininkų operacijų, kariai praktikavosi ir nišinėse srityse – veikti dronų spiečiaus atakos atveju, skaitmenizuoti ir automatizuoti vadavietėse atliekamą mūšio valdymą, tobulinti ryšį tarp vadaviečių ir kovojančių vienetų, taip pat susipažinta su nepilotuojamais prieštankiniais skraidančiais šaudmenimis. Taip pat treniruotasi veikti kartu su civilinėmis institucijomis – Jonavos rajono savivaldybėje aktyvuota karo komendantūra, vyko civilių evakuacijos iš mūšio rajono bei sužeistųjų evakuacijos pratybos.

„Geležinio vilko“ pratybos kasmet išsiskiria kaip vieni didžiausių Lietuvoje karinių mokymų pagal realiai užduotis vykdančių karių ir karinės technikos kiekius. Šiose pratybose nuolat dalyvauja Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė ir vienas iš „Geležinio Vilko“ brigadai priklausančių batalionų. Mokymais siekiama gerinti šios brigados vienetų kovinę parengtį ir išlaikyti Lietuvos ir sąjungininkų karinių vienetų gebėjimą atlikti bendras operacijas.

 

Foto: št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė.

The post Tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2024-1“ appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Traukinio bilietus galima įsigyti bilietų pardavimo automatuose  

Previous article

Priverstinio parašiuto skleidimo kurse treniravosi Ukrainos instruktoriai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva