Vilnius Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šiemet kviečia sutikti saugioje namų aplinkoje – laukia šventinis koncertas bei kitos specialiai šiai dienai skirtos akcijos. Vasario 16-ąją Vilnius kaip ir kasmet nušvis geltona, žalia, raudona trispalve, o šventinės dienos išvakarėse, vasario 15 d. vakare Lietuvos trispalve nušvis Gedimino bokštas bei Trijų Kryžių paminklas.
Vasario 16 d., 21 val. LRT eteryje bus parodytas ir iškilmingas renginys – šventinis koncertas „Lietuvos valstybės keliu”. Jo metu, žiūrovai galės virtualiai pakeliauti po svarbias atminties vietas, pasakojančias apie modernios lietuvybės ir Lietuvos valstybės gimimą, drauge su šalies vadovais, politikais, prisiminti didžiausią įtaką epochinėms permainoms turėjusias asmenybes ir lemtingus įvykius, o taip pat klausytis pamėgtų lietuviškų dainų.
Vilniuje sukurtas Lietuvos valstybės kelio maršrutas, vingiuojantis nuo Katedros aikštės iki Rasų kapinių. Ši tradicija užsimezgė 2016 metais Lituanistų sambūrio ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos iniciatyva. Kasmet eisenoje noriai dalyvaudavo tūkstančiai moksleivijos, studentijos. Šiais metais tradicijas koreguoja pandemija, todėl įprasta eisena taps virtualia, saugia ir dar įdomesne kelione: LRT auditorija šventinėje transliacijoje galės kartu žengti sostinės gatvėmis, sustojant svarbiausiose aikštėse ar prie pastatų, kitų vietų, primenančių mums intriguojančias, vaizduotę skatinančias istorijas.
Kiekvienas šventinę dieną galės virtualiai pakeliauti po svarbias atminties vietas, pasakojančias apie modernios lietuvybės ir Lietuvos valstybės gimimą, drauge su šalies vadovais, politikais, prisiminti didžiausią įtaką epochinėms permainoms turėjusias asmenybes ir lemtingus įvykius, o taip pat klausytis pamėgtų lietuviškų dainų.
Einančius šiuo virtualiu valstybės keliu lydės esami ir buvę aukščiausi Lietuvos Respublikos vadovai, kurių darbas lemia arba ilgą laiką lėmė, kokioje valstybėje gyvename šiandien.
Katedros aikštėje, LDK Valdovų rūmuose istorikas Aurimas Švedas susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir ponia Diana Nausėdiene, kalbėsis apie asmenybes ir idėjas, sujungusias senosios ir šiandieninės Lietuvos valstybingumo tradicijas.
Signatarų namuose į Nepriklausomybės akto pasirašymo dienas žiūrovai persikels drauge su Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininku, profesoriumi Vytautu Landsbergiu, kuris kalbės apie tai, kaip pirmosios Respublikos atmintis darė įtaką valstybės atkūrimo darbus 1990-aisiais ir svarstys, ko šiandienos politikai galėtų išmokti iš Lietuvos Tarybos narių. Apie drąsios, pilietiškos, pasiryžusios aukotis aukštų idealų labui moters, gyvenusios Aušros Vartų gatvėje, unikalų indėlį išsaugant Lietuvos valstybingumą, kalbės prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apie svarbiausius pirmosios Lietuvos Respublikos pasiekimus ir jos palikimą savo įžvalgomis dalinsis prezidentas Valdas Adamkus. Tuo tarpu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius Vilniaus Rotušėje kalbės apie lietuviškosios ir europietiškosios kultūros sąveiką tarpukario epochoje ir pasakos apie šiandien susiformavusią atvirą, daugialypę Vilniaus miesto gyventojų tapatybę.
„Lietuvos valstybės kelio” virtualiame žemėlapyje atsiras ir daugiau svarbių adresų ir pasakojimų: žiūrovai sužinos, kur veikė Lietuvos visuomenės brandai didžiulės įtakos turėjusios visuomeninės draugijos, kur studijavo ir dirbo Nepriklausomybės akto signatarai bei kur pats aktas buvo atspausdintas.
Šventinėje transliacijoje skambės lietuviškos dainos, kurias atliks Edgaras Montvidas, Vidas Bareikis, Martynas Levickis, Bjelle, Justinas Jarutis, „G&G Sindikatas” ir daugelis kitų populiarių šių dienų atlikėjų.
Išskirtinį koncertą rengia Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus kultūros centru bei LRT.
Taip pat skaitykite:
Vilniaus 700 moksleivių idėjų konkursas: daugiau nei 70 idėjų
Vilnius pradėjo pasiruošimą ypatingai šventei – 2023-iesiems metams, kuomet įvyks Vilniaus 700 metų gimtadienis. Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pakvietė visos Lietuvos moksleivius dalyvauti konkurse „Ateities Vilnius“ bei informacinėmis… ❯❯❯
2021-01-27
Pirmadienį – Vilniaus 698-asis gimtadienis, kurį sostinė kviečia švęsti namuose
Sausio 25 d. nuo pirmojo Vilniaus paminėjimo sukanka 698-eri – sostinė kviečia švęsti kartu ir siūlo saugiai smagių pramogų. Nors šiemet gimtadienį kviečiama sutikti namų aplinkoje, laukia ne tik specialios gimtadienio vaišės iš Vilniaus restoranų, bet ir kitų pramogų –… ❯❯❯
2021-01-23
Perkeliamas Vilniaus šviesų festivalis – sugrįš šią vasarą po karantino saugiu metu
Trečiasis Vilniaus šviesų festivalis, turėjęs vykti 2021 m. sausio 22–25 dienomis, dėl karantino ir visuotinio saugumo perkeliamas į 2021 metų vasarą. Vilniaus gimtadienio proga mieste sausį nušvis tik Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Tradiciškai sausio antroje… ❯❯❯
2021-01-15
Atmintis, pagarba ir padėka Katedros aikštėje Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją
30 metų nenublukino nei prisiminimų, nei Sausio 13-osios reikšmės: Laisvės gynėjų dieną Lietuva dalijasi bendrystės ir pasididžiavimo jausmu. 1991 m. Sausio 13-ąją žmonės būrėsi draugėn, siekdami apginti savo valstybės laisvę. Pasipriešinę agresoriui parodydami pasiaukojamą… ❯❯❯
2021-01-13
2023-iaisiais Vilniui – 700 metų: kviečia pažinti miesto istoriją ir dalintis idėjomis
Likus dvejiems metams iki 2023-ųjų, kuomet Lietuvos sostinė įžengs į aštuntąjį istorijos šimtmetį, Vilnius pradeda ruoštis šiai sukakčiai. Miesto gyventojų ir svečių laukia žymiausius Vilniaus istorijos mitus griaunanti konferencija, moksleiviai kviečiami įsitraukti į ateities… ❯❯❯
2021-01-07
Vilnius Naujuosius sutiks namuose: miesto aikštėse užges eglės, nebus fejerverkų
Vilnius kviečia: per Naujuosius saugiai ir atsakingai pasilikti namuose – be šurmulio aikštėse ir švytinčių reginių, kad kuo greičiau miestas išsivaduotų iš karantino ir vėl susigrąžintų gyvybę. Įsiklausius į Policijos kvietimą, sostinėje Naujųjų dieną ir naktį nuspręsta… ❯❯❯
2020-12-31