Sveikata

Stipriname saugumą savo renginiuose – pokyčiai jau nuo rugsėjo 1 d.

0

Galimybių pasas / E. Blaževič/LRT nuotr.

Prasidedant mokslo metams, stipriname saugumą savo renginiuose – nuo rugsėjo pirmosios tiek į viduje, tiek atvirose erdvėse vykstančius mūsų renginius kviesime dalyvauti tuos vilniečius ir Vilniaus rajono gyventojus, kurie galės pateikti Galimybių pasą ar jam prilygstančius dokumentus.

Šios priemonės padės užtikrinti mūsų renginių dalyvių saugumą bei prisidės prie pandemijos suvaldymo.

Kaip gauti Galimybių pasą ar jam prilygstantį dokumentą?

Galimybių pasą gali gauti asmenys, kurie:

  • yra pasiskiepiję nuo COVID-19 (galioja neribotą laiką, reikia atnaujinti kas 2 mėn.);
  • yra persirgę COVID-19 (galioja 210 dienų nuo teigiamo PGR tyrimo rezultato gavimo, reikia atnaujinti kas 2 mėn.);
  • turi neigiamą COVID-19 PGR tyrimo rezultatą (galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo momento);
  • turi teigiamą serologinio tyrimo atsakymą (galioja 60 dienų, jei teigiamas tyrimo atsakymas gautas nuo rugpjūčio 16 d.).

Pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E. sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą.

Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E. sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Galima naudoti telefone arba atspausdintus.

Tačiau rekomenduojama turėti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskenuoti QR kodą.

Atkreipiame dėmesį, kad šios sąlygos negalioja jaunesniems nei 16 metų asmenims.

Turite klausimų? Informaciją, kaip parsisiųsti Galimybių pasą rasite čia, o atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie Galimybių pasą rasite šioje nuorodoje.

Kaip bus užtikrinamas saugumas ir reikiamų dokumentų tikrinimas?

Renginiai, kuriuos organizuosime nuo rugsėjo 1 dienos, savo registracijos formose turės papildomą punktą/sutikimą, kuriuo iš anksto informuosime apie privalomą Galimybių paso ar jam prilygstančio dokumento turėjimą.

Renginių metu, dokumentus (Galimybių pasą/jam prilygstantį dokumentą ir asmens dokumentą) tikrins renginio organizatorius.

Jei į nuo rugsėjo pirmosios vykstantį renginį užsiregistravote anksčiau – „Vilnius sveikiau“ komanda papildomai susisieks su jumis ir informuos apie pokyčius.

Taip pat renginiuose (esant galimybei) rekomenduosime dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų dalyvių.

Renginio metu pakaks parodyti tik Galimybių pasą ar jam prilygstantį dokumentą?

Labai svarbu kartu su Galimybių pasu ar jam prilygstančiu dokumentu pateikti ir asmens dokumentą. Be asmens dokumento, renginyje dalyvauti nebus galima.

Būkime saugūs ir sveiki!

Tėvų ir vaikų santykiai: kaip susikalbėti? Dalyvaukite programoje „Neįtikėtini metai“

Previous article

Vilniaus mero atstove spaudai dirbs R. Marčėnaitė

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sveikata