Lietuva

Socdemai skelbia, kad rūpinasi, kur dingo vaikų garantijos?

0

Dalinkitės

Lietuva galėtų pretenduoti į milijoninę Europos Sąjungos (ES) paramą vaikų skurdui mažinti, tačiau Vyriausybė Europos Komisijai lig šiol nėra pateikusi nacionalinio veiksmų plano dėl vaiko garantijos įgyvendinimo, sako socialdemokratai.

Apie neva nežinia kur prarastą nacionalinį planą tai savo pranešime spaudai prabilo Lietuvos socialdemokratų (LSDP) partijos komunikatoriai.

Siekdami išsiaiškinti, kodėl Europos Komisijai nėra pateiktas Lietuvos nacionalinis veiksmų planas dėl vaiko garantijos įgyvendinimo, pagal kurį Lietuvai būtų skiriamas finansavimas skurstantiems vaikams, socialdemokratai kreipiasi į Vyriausybę ir ministrę Moniką Navickienę.

Socialdemokratų partijos pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė minėtame pranešime pažymi, kad Vaikų garantijos iniciatyvai, kuria siekiama sumažinti vaikų skurdą, ES yra numačiusi skirti beveik 6 mlrd. eurų.

„Lietuvoje skursta kas ketvirtas vaikas, galima tikėtis milijoninės paramos iš ES. Bet vėlavimas yra chroniška šios Vyriausybės liga. Skurdo rizikoje gyvenantys vaikai prasčiau maitinosi, stokoja drabužių, neturi kokybiško laisvalaikio. Skurdas  ir socialinė atskirtis gniuždo vaiką, neleidžia jam vystytis ir atsiskleisti. Patirtas stresas ir saugumo stoka lemia vaiko raidos ir elgesio problemas. Europos vaiko garantijų tikslas yra apsaugoti vaiką nuo skurdo traumos“, – pažymi V. Blinkevičiūtė.

Ji primena, kad Lietuvoje vaikų, kuriems gresia skurdas ar socialinė atskirtis, procentinė dalis prieš kurį laiką buvo viena aukščiausių tarp Europos Sąjungos šalių – 28 proc. Pasak V. Blinkevičiūtės, apie 138 tūkst. Lietuvos vaikų nuo gimimo iki 19 metų patiria skurdo riziką.

Atkurtai Lietuvai 33

Previous article

Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – siūloma skirti signatarui Č. Juršėnui ir Ukrainos parlamento vadovui R. Stefančukui

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva