Kriminalai

Šeškinės gyventojai galės jaustis saugesni

0

2023 05 15

10.jpg

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, šių metų gegužės mėnesio pradžioje atliko sėkmingas sulaikymo operacijas, kurių metu sulaikė sostinės gyventojus, besivertusius neteisėtu narkotinių medžiagų platinimu Šeškinės mikrorajone. Trims įtariamiesiems teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Pastaruoju metu viešoje erdvėje buvo pasirodžiusi informacija, jog sostinės Šeškinės mikrorajono gyventojai jaučiasi nesaugūs dėl platinamų narkotinių medžiagų ir daromų viešosios tvarkos pažeidimų. Šiai problemai spręsti policijos pareigūnai skyrė didelį dėmesį ir atliko viešo bei neviešo pobūdžio veiksmus, siekiant nustatyti asmenis, darančius nusikaltimus, susijusius su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.). Per kelias savaites, atliekant proceso tyrimo veiksmus, buvo sulaikyti asmenys, įgiję narkotinių medžiagų, bei asmuo, išplatinęs narkotines medžiagas, galimai karfentanilį.

Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnams talkino kolegos iš Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos. Taip pat atliekant procesines prievartos priemones buvo pasitelkti ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Atlikus sulaikytojo dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo asmens kratą bei kratą gyvenamojoje vietoje, rastas nemažas kiekis galimai narkotinių medžiagų bei pinigai, gauti iš nusikalstamos veikos. Sulaikytajam pareikštas įtarimas dėl sunkios nusikalstamos veikos padarymo. Jam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Policijos pareigūnai pažymi, kad narkotinė medžiaga – karfentanilis viena iš stipriausią poveikį turinčių narkotinių medžiagų, todėl yra didelė tikimybė šios medžiagos perdozavimas. Iš vieno šios medžiagos gramo narkotikų platintojai padaro daugiau kaip 5 000 lankstinukų, tarp narkotinių medžiagų vartotojų labiau žinomų kaip „čekių“, kurio vieno kaina yra apie 10 eurų.

Taip pat Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą ir kartu su Specialiosios parengties skyriaus pareigūnais sulaikė dar vieną asmenį, besiverčiantį narkotinių medžiagų platinimu. Buvo gauta informacija apie pavežėjų kompanijos automobilio keleivio galimai gabenamas narkotines medžiagas. Automobilis sustabdytas Fabijoniškių mikrorajone. Patikrinimo metu asmuo, važiavęs automobilyje, pasipriešino policijos pareigūnams ir mėgino sunaikinti turimas galimai narkotines medžiagas, bet buvo sulaikytas. Šiam asmeniui yra įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. padarymo, ir paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Policijos pareigūnai ir toliau aktyviai renka ir analizuoja duomenis dėl kitų asmenų galimo prisidėjimo prie tiriamų nusikalstamų veikų, todėl sulaikomų asmenų ratas gali plėstis.

Ikiteisminius tyrimus kontroliuoja ir organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorai.

Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: gegužės 8-14 d.

Previous article

Šeima – svarbiausias uostas kiekvieno žmogaus gyvenime

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kriminalai