Lietuva

Seime skubiai stumiant tos pačios lyties asmenų sąjungas, jo priešininkai kviečia protestuoti

0

Šią savaitę netikėtai į Seimo posėdžio darbotvarkę įtraukus Civilinės sąjungos įstatymo projektą ir po svarstymo jam pritarus, liko paskutinis – šio įstatymo priėmimo – balsavimas iki tos pačios lyties asmenų sąjungų įteisinimo. Šeimos vertybes ginančios visuomeninės organizacijos ketvirtadienį 11 valandą kviečia rinktis pilietinei akcijai prie Seimo.

“Šia akcija dar kartą siekiama atkreipti atsakingų Seimo narių dėmesį, jog didžioji Tautos dalis nepritaria civilinei sąjungai, kuri įteisintų tos pačios lyties asmenų porų šeiminius santykius. Naujausios visuomenės nuomonės apklausos duomenimis – 72 proc. visuomenės. Vyro ir moters šeima sukuria natūralias prielaidas vaikams gimti ir augti jiems palankiausioje aplinkoje – kartu su savo tėvais. Lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas ignoruotų prigimtinį vaiko interesą turėti tėtį ir mamą. Toks teisinis reguliavimas valstybės prioritetą suteiktų ne vaikų, bet suaugusiųjų interesams. O siekiant teisiškai sureguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių porų santykius yra kiti teisiniai instrumentai ir galimybės, tokie kaip jau pateiktas Bendro gyvenimo susitarimo ar Artimojo ryšio įstatymo projektai,” – nurodoma protesto iniciatorių pranešime spaudai.

Protestuoti prie Seimo ketvirtadieį kviečia šios nevyriausybinės organizacijos: Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, Lietuvos laisvos visuomenės institutas, Lietuvos tėvų forumas, Sąjunga „Vardan šeimos“, Tėvų judėjimas „Basos mamos“, Visuomeninis judėjimas „Lietuvos šeimų sąjūdis“.

***

Įdomu tai, kad vietoje Partnerystės pataisų teikiamas Civilinės sąjungos įstatymo projektas išbrauktas iš antradienio Seimo posėdžio darbotvarkės. Pirmasis Seimo pirmininkės pavaduotojas Jurgis Razma žiniasklaidai sakė, jog toks sprendimas priimtas “siekiant nekaitinti ir taip karštos politinės temperatūros”. Valdantiesiems besiblaškant yra neaišku ar klausimas bus įtrauktas ir į ketvirtadienio darbotvarkę, nes ji esą ir taip labai perkrauta.

Policininkai skursta?

Previous article

Prasidėjo kasmetinė saugaus elgesio geležinkelio pervažose kampanija: ką turi žinoti kiekvienas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva