Lietuva

Seime – G. Palucko siūlymas plėsti paramą pirmajam būstui: nesiimant veiksmų, žmonės emigruos

0

Dalinkitės

Būsto paskolų palūkanoms ir nekilnojamojo turto kainoms mušant rekordus, Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas socialdemokratas Gintautas Paluckas įspėja, kad „nesiimant veiksmų, žmonės bus priversti emigruoti“. Parlamentaras teikia Seimui įstatymo projektą, kuriuo siūlo išplėsti skaičių žmonių, kurie galėtų gauti subsidijas pirmajam būstui įsigyti.

Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisa G. Paluckas siekia išplėsti jaunų šeimų amžiaus ribą nuo 36 iki 40 metų.

„Valdantieji atsisako atsižvelgti į Lietuvos demografinę realybę. Juk šiandien žmonės ir tuokiasi vėliau, ir vaikų susilaukia vėliau, ir pradinius įnašus būstui įsigyti sukaupia vėliau. Kadangi valdantieji viso to nemato, jie dėl man nesuvokiamų priežasčių vis dar spyriojasi, nesutinka paaukštinti amžiaus ribos paramai gauti, t. y. kartelę pakelti nuo 36 metų iki 40 metų. Negalime it stručiai sukišti galvas į smėlį ir laukti, kol visa tai taps didžiule socialine krize“, – įspėja G. Paluckas

G. Palucko nuomone, biudžete numatydama tris kartus mažesnę paramą pirmajam būstui įsigyti, Vyriausybė įrodė, kad pagalba jaunoms šeimoms atsidūrė valdančiųjų darbotvarkės užribyje.

„Paramos būstui įsigyti politika patiria lig šiol nematytą krizę ne tik dėl žvėriškai išaugusių palūkanų, bet ir dėl valdančiųjų cinizmo, politinio dėmesio stokos. Regionuose gyvenančioms jaunoms šeimoms parama šiemet sumažėjo beveik tris kartus. Tad nenuostabu, kad paramos būstui sistema pradėjo tiesiog byrėti: metus ir ilgiau laukusios šeimos jokios pagalbos nesulaukia. Tuo tarpu socialinių reikalų ir darbo ministrė Monika Navickienė vis dar vengia atsakyti, ar paramos tvarka keisis, ar finansavimas didės“, – piktinasi G. Paluckas.

Politikas įspėja, jog nesiėmę veiksmų valdantieji nuvarys jaunas šeimas į akligatvį: žmonės emigruos.

„Jeigu ir toliau žiūrėsime į šią situaciją buhalteriškai ir taupysime oraus žmonių gyvenimo sąskaita, jaunos šeimos turės  vis mažiau galimybių įsigyti būstą ir spręs šį klausimą arba emigruodamos, arba mokėdamos dėl infliacijos drastiškai išaugusias nuomos kainas“, – komentuoja G. Paluckas.

Kiek ir kas gali sekti piliečius?

Previous article

Nenorit 250 000 EUR baudos už šašlyką? Skundikų ir šmeižikų klestėjimo metas (video)

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva