Lietuva

Santykių su Kinija problemas įvardija skirtingai

0

Politikai labai skirtingai apibūdina santykių su Kinija komplikaciją.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo komentarą patalpino socialiniame tinkle Facebook. „Apie normalumus ir nenormalumus. Daug kas klausia paskutinėmis dienomis kada, kaip, kas priėmė bei kas sutiko su sprendimu dėl Taivaniečių atstovybės. Keista, kad tų klausimų buvo mažokai, kai apie šį sprendimą paskelbėme dar liepos mėnesį. Kaip sakoma – pergalės tėvų daug, taip ir vasarą apie sprendimą buvo žinota, pritarta ir sveikinta. Įmonėms susidūrus su sunkumais – taivaniečiai daugelio paliekami našlaičiais.

O juk visiškai nieko ypatingo Lietuvoje neatsitiko, tik žmonės iš Taivano salos norėjo save vadinti taivaniečiais ir tai yra visiškai normalu. Tai nepažeidžia mūsų tarptautinių įsipareigojimų, nepažeidžia sutarčių. Leisti vadintis taip, kaip žmonės save vadina nėra klaida.

Nenormalu yra kitkas. Nenormalus ir neatitinkantis tarptautinių įsipareigojimų yra spaudimas įmonėms, nenormalus yra vieningos ES rinkos sistemos laužymas. Mesti iššūkį Europos Sąjungai yra klaida.

Vakar žiūrėjome Sergejaus Loznicos filmą apie vieną pažįstamą muzikologijos profesorių (perfrazuojant filme girdėtą frazę). Labai daug déjà vu jausmo – apie tai, kas yra klaida, kas su kuo turėjo konsultuotis ir ko atsiklausti leidimo dėl Lietuvos nepriklausomybės. Ir kaip filme buvo pasakyta, visi klausimai turi prasmę tik tuomet, jei nepripažįstamas pagrindinis principas – ar žmonės turi teisę apsispręsti ir būti laisvi. Būtent laisvės siekis yra normalu, o ne agresyvi ir neteisėta komunistų partijos valdomos šalies reakcija. Panašu, kad po trisdešimties metų vis dar turime sau priminti kas yra kas,“ – rašo jis.

Politologas Mindaugas Jurkynas tame pačiame socialiniame tinkle pašiepia skirtingą politikų retoriką.

„Dėl Kinijos spaudimo Lietuvai verslo skundai yra pasak Matas Maldeikio, viešieji ryšiai, o ekonominiai ir {kitokie} galimi nuostoliai pasak Aušrinės. Armonaitės yra „krizytė” (kuri dargi leis Lietuvai tapti konkurencingiausia Europos Sąjungos šalimi , – red. past). Premjerei atrodo, kad tai „nemaloni situacija“,“ – rašo M. Jurkynas ir prašo, kad situaciją paaiškintų Verslo darbdavių konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Pastarasis teigia, kad vieningą vertinimą mėgins sugeneruoti kartu su prezidentu Gitanu Nausėda. „Sausio 19 eisime pas Prezidentą ir ten visi viską išsiaiškinsime, bet už uždarų durų ir tikiuosi išeisime kaip niekad vieningi. O jei rimtai – aš tikrai nebūsiu tas žmogus, kuris savo valstybę po š… tampo. Nes kaip ten be būtų ir kas dėl to kaltas, bet dabar prieš mus nepelnytai vykdomas ekonominis karas. Tai va reikia gintis arba pasiduoti,” -mano A. Romanovskis.

Politikos apžvalgininkas Giedrius Kiaulakis, savo ruožtu, pažėrė kritikos ir daliai verslininkų, išreiškiančių nepasitenkinimą šalies politika.

„ Mes visi dabar kentėsim, jei kinai nustos iš mūsų kažką pirkti. Tikiu, kad bus ir bėdų. Bet pakankamai didelė dalis prekybos su Kinija yra tokia, kad jos geriau nebūtų. Bene triukšmingiausiai kol kas isterikavo medienos eksportuotojai. Ta pati gauja, kuri plynai medžius šienauja, ir jau kėsinasi net į Punios sengirę bei Labanorą. Tas verslas yra ne tik kenksmingas mūsų aplinkai, bet ir žemos pridėtinės vertės, t.y., gerovę jis kuria anaiptol ne visiems gyventojams, bet pakankamai nedidelei interesų grupei.,” – sakė portalui “kaunieciams.lt”.

Seimo URK nariai komiteto pirmininke išrinko L. L. Andrikienę

Previous article

Gaminiai, kuriuos verta turėti savo miegamajame. Kada ir kas tiks labiausiai?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva