Pasaulis

Sakartvelas raginamas nesekti Putino pavyzdžiu

0

Europos šalių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai išreiškė didelį susirūpinimą dėl Sakartvelo valdančiosios partijos „Kartvelų svajonė“ pakartotinai teikiamo įstatymo projekto dėl užsienio įtakos skaidrumo turinio ir paragino atsisakyti jo svarstymo parlamente. Šis į užsienio finansuojamų nevyriausybinių organizacijų veiklos ribojimą nukreiptas projektas, apie kurio teikimą svarstymui balandžio 3 d. paskelbė Sakartvelo parlamento valdančiosios partijos lyderis, iš esmės yra rusiško įstatymo dėl užsienio agentų kopija.

Užsienio reikalų komitetų pareiškime primenama, kad Sakartvelo visuomenės masinis spaudimas  privertė valdančiąją partiją 2023 m. gegužės mėn. pažadėti atsisakyti tokio putiniško stiliaus teisės akto svarstymo. Pakartotinis šio įstatymo teikimas kelia pavojų gyvybingai proeuropietiškai Sakartvelo pilietinei visuomenei ir kenkia šios šalies sunkiai iškovotoms europinėms perspektyvoms bei kandidatės statusui.

„Prieš kelis mėnesius visa Europos Sajunga išreiškė didelį pasitikėjimą kartvelų tauta, suteikdama Sakartvelui šalies kandidatės į ES nares statusą, tačiau „Kartvelų svajonė“ eilinį kartą šį pasitikėjimą bando griauti, laužydama savo pačios pažadą daugiau niekada neteikti rusiško „užsienio agentų“ įstatymo svarstymui Sakartvelo parlamente. Tiek „Kartvelų svajonė“, tiek kartvelų tauta turi apsispręsti, su kuo jie žengia į priekį – su rusišku, ar su Vakarų pasauliu“, – sakė pareiškimo iniciatorius Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

The post Sakartvelas raginamas nesekti Putino pavyzdžiu appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Šalies vadovas su Lenkijos Prezidentu aptarė kaip bendrai ginsis

Previous article

„Ką žinau apie knygas“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis