Dalinkitės
Rusijos federacija tęsia agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną.Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgos naktį virš Dniepropetrovsko srities sunaikino šešis iranietiškus priešo dronus-kamikadzes.
***
Dniepropetrovsko srities tarybos pirmininkas Nikolajus Lukašukas savo “Telegramos” platformoje teigė: “Naktį mūsų oro gynybos pajėgos išgelbėjo Dniepropetrovsko sritį nuo galimos tragedijos. Ukrainos gynėjai virš regiono numušė šešis priešo dronus kamikadzes. Tai buvo masiškiausia priešo bepiločių orlaivių ataka regione pervisą agresijąč”.
Nuo spalio 28 d. Ukrainos gynybos pajėgoms jau pavyko numušti daugiau kaip 300 Irano gamybos dronų kamikadzių.
Spalio 31 d. Rusijos okupantai per masinę raketų ataką smogė Dniepro ir Pavlogrado energetikos objektams, buvo padaryta didelė žala. Mūsų kariai iš Vostoko oro pajėgų vadavietės sunaikino devynias priešo sparnuotąsias raketas.
***
Vokietijos federalinė vyriausybė paragino Serbijos prezidentą Aleksandarą Vučičių apsispręsti dėl savo šalies geopolitinio kurso. Jam siūloma rinktis tarp stojimo į ES ir suartėjimo su Rusija.
Apie tai pranešė Vokietijosd ortalas “Welt”. Pasak laikraščio, Vokietiją “nustebino ir nuvylė” tai, kad Serbija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Rusijos Federacija. Tokie veiksmai neatitinka ES lūkesčių, kad bloko kandidatės taip pat turėtų pritarti Europos sankcijoms Rusijai.
“Dėl geopolitinių įvykių (kalbama apie karą Ukrainoje – red. past.) poreikis priimti sprendimą tampa vis aktualesnis”, – taip leidinys citavo Vokietijos vyriausybės atstovą spaudai.
Karas Ukrainoje: Serbijos pozicija
Nepaisant to, kad Rusija pradėjo plataus masto karą prieš Ukrainą, Serbija ir toliau flirtuoja su Rusija. Serbijos vidaus reikalų ministras Aleksandaras Vulinas pareiškė, kad draugystė su Rusija šaliai yra “labai svarbi” ir be jos neva gresia “fizinis Serbijos išnykimas”.
Be to, Serbija demonstratyviai neprisijungė prie ES sankcijų Rusijai. Šalis ne kartą buvo oficialiai įspėta, kad negalės tęsti integracijos į Europą, jei nebus taikomos sankcijos Rusijos Federacijai ir Baltarusijai.
Tuo pat metu Serbija anksčiau pareiškė, kad nepripažins pseudoreferendumų dėl Rusijos užgrobtų Ukrainos žemių rezultatų. Serbija pabrėžė, kad tai visiškai prieštarauja valstybės ir nacionaliniams šalies interesams.
kaunieciams.lt, BNS