Dalinkitės
Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų Vasaro 24 dieną. Ukrainos ginkluotosios pajėgos (UGP) tęsia kovą su okupantais ties Bachmutu, tuo pat metu tęsiasi susišaudymas raketomis bei artilerija. Rusijos koziris – ukrainiečių civilinės infrastruktūros naikinimas ir jos propaganda to net neslepia.
***
Ukrainiečiai ir rusai skirtingai vertina padėtį aplink Bachmuto miestą.
“Bachmute vyksta labai sunkūs ir dinamiški mūšiai…Rusai (okupantai – UNIAN.ua) praranda neįtikėtinai daug karių. Kokiu tikslu? Užimti Bachmutą, tačiau vargu ar jiems tai pavyks. Jie tai supranta, bet spaudimas dabar yra labai stiprus ir vis didėja”, – “Telemaratono” kanalu sakė Nacionalinės gvardijos kapitonas Petro Kuzyk.
UGP ir Rusijos karių kovos aplink Bachmutą vyksta nuo rugpjūčio mėn. UGP generalinio štabo duomenimis, priešo pajėgos toliau bando pulti Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis.
Gruodžio 9 d. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kalbėdamas apie padėtį fronte, sakė, kad ji išlieka labai sudėtinga pagrindinėse Donbaso kryptyse – Bachmute, Soledare, Marinkoje, Kreminnoje.
UGP Generalinis štabas pranešė, kad “Rašistai” tiesiog pakeitė savo taktiką Bachmuto kryptimi.
Tuo pat metu, Rusijos propaganda teigia, kad jos pajėgos palaužė ukrainiečius Bachmute, kurį vadina ne tik Artiomovsku, bet ir “mažuoju stalingradu”.
“Visais laikais pagrindinis atsitraukimo požymis yra tiltų, esančių priešo kelyje, susprogdinimas. Sekmadienį Bachmuto apylinkėse ukrainiečiai susprogdino tiltą kelyje į Slovianską. Vietos gyventojų pranešimais, mūsų kariai pasiekė Podgorodnės kaimą, kuris yra Bachmuto pakraštyje, o Ukrainos ginkluotosios pajėgos, regis, buvo pasiryžusios kaip nors sulaikyti jų žygį.
Akivaizdu, kad susprogdintas tiltas nesustabdys užpuolikų, geriausiu atveju apsunkins užduotį. Ukrainos ginkluotosios pajėgos mėgsta griauti tiltus – tai ne jų, tai ne gaila. O Artiomovskas yra DLR teritorijoje, net jei kol kas tai yra Ukrainos okupuota dalis”, – 2022 metų gruodžio 12 d. rašo internetinis leidinys “Komsomolskaya pravda”.
***
“Gruodžio 13 d. padėtis energetikos sistemoje išlieka sudėtinga. Elektros energijos deficitas išlieka didelis”, – socialiniame tinkle “Facebook” pranešė NEC “Ukrenergo”.
Pažymima, kad visoje šalyje pablogėjusios oro sąlygos (stiprus vėjas, šaltis, šlapdriba, laidų apledėjimas) neigiamai veikia aukštos įtampos ir skirstomųjų tinklų būklę ir labai apsunkina remonto brigadų darbą.
Bendrovė teigė, kad rusai vėl apšaudė kelias teritorijas rytuose ir padarė žalos elektros infrastruktūrai.
“Remonto darbai bus pradėti gavus UGP leidimą. Tuo pat metu buvo galima gydyti gyvenvietes deokupuotose teritorijose, kai kurios iš jų liko be elektros energijos tiekimo nuo pat plataus masto invazijos pradžios”, – teigė bendrovė.
Visiems teritoriniams padaliniams nustatytos elektros energijos suvartojimo ribos. Norint gauti tikslią informaciją apie atskirus regionus, “Ukrenergo” rekomenduoja sekti skirstomųjų tinklų operatorių (oblenergos) ataskaitas.
***
Rusai naudoja mobilizuotus ir buvusius belaisvius, kad išvalytų minas priešais ukrainiečių pozicijas. Apie tai Ukrainos nacionalinės gvardijos kapitonas Petro Kuzyk pasakojo informaciniu kanalu “Telemaratonas”.
“Jie ne tik meta [mūšin] nuteistuosius ir tuos, kuriuos sugavo gatvėse, bet ir siunčia į apšaudomas pozicijas be apmokymų, jie naudoja juos teritorijai priešais mūsų pozicijas išminuoti…”, – sakė jis.
***
85 proc. Ukrainos respondentų mano, kad pergalė kare prieš Rusiją bus visų Ukrainos teritorijų, įskaitant laikinai okupuotus Krymą ir Donbasą, išlaisvinimas.
Tai liudija sociologinės grupės “Reitingas” 2022 m. lapkričio 20-21 d. visuomeninės organizacijos “Transatlantinio dialogo centras” (angl. Transatlantic Dialogue Center) užsakymu atliktos apklausos “Ukrainos atstatymas ir tarptautinė pagalba” duomenys.
“Nuo Rusijos invazijos pradžios įsitikinimas, kad Ukrainos pergalė kare yra visų jos teritorijų, įskaitant Krymą ir okupuotą Donbasą, išlaisvinimas, išaugo nuo 74 proc. kovo mėn. iki 85 proc. lapkričio mėn.”, – teigiama tyrime.
Vakaruose esama eskeprtų balsų, kurie teigia, jog Ukrainai mėginant atsiimti ir Krymą (jai teisėtai priklausantį), Putinas gali imtis kokių nors radikalių priemonių.