Miestas

Renginys „Gimtosios kalbos takeliu“

0

Kovo 10 d. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja ir VRSCB Veriškių struktūrinio padalinio bibliotekininkė organizavo renginį vaikams „Gimtosios kalbos takeliu“, skirtą Lietuvių kalbos dienai paminėti bei tautiškumo puoselėjimui. Renginyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai.

Renginio metu su vaikais skaitėme lietuvių liaudies pasakas, dainavome dainas, šokome, prisiminėme lietuvių papročius ir tradicijas. Skaitėme ir aptarėme liaudies patarles bei priežodžius – jose glūdi žmonių išmintis! Galėjome pasidžiaugti ir pasididžiuoti, jog lietuviukalba yra viena seniausių pasaulyje.

Vaikai buvo supažindinti su senovėje naudotais daiktais (lygintuvu, sviesto plaktuvu, verpimo rateliu, šiaudiniu sodu….). Prisiminėm kokią reikšmę turi tautinis kostiumas, įvairios juostos, jų spalvos ir raštai. Mažieji dalyviai spalvino popierinę verpstę, gyvybės medį, tautinę juostą.

Renginys praėjo turiningai ir prasmingai. Vaikai sužinojo, kaip svarbu saugoti tautos tradicijas ir papročius, kaip mylėti ir branginti, puoselėti ir gerbti gimtąją kalbą.

Dėkojame vietos gyventojams už senovinių daiktų išsaugojimą ir skolinimą renginiui. Puoselėkime tautiškumą, džiaukimės ir didžiuokimės savo išskirtinumu.

Blinkevičiūtė kreipėsi į Europos Parlamentą: turime padėti Ukrainai laimėti karą, nuo to priklauso Europos ateitis

Previous article

Įžvelgus pažeidimą, pradėta administracinė teisena

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas