Lietuva

Prezidentas per naktinius taikiklius irgi mato brakonierius

0

Rėksniai ir populistai švenčia tarpinę pergalę. Prezidentas Gitanas Nausėda, argumentuodamas Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti įstatymų pakeitimus, kuriais įteisinama galimybė medžioklėje naudoti naktinius taikiklius. Prezidentui atrodo, kad tai baisi grėsmė.

Šalies vadovo vertinimu, kaip rašoma pranešime spaudai, naktinių taikiklių naudojimas medžioklėje nėra būtinas siekiant įstatymo aiškinamajame rašte nurodytų tikslų, pvz. kovos su afrikiniu kiaulių maru efektyvumo ar geresnio pasirengimo krašto gynybai.

G, Nausėdos nuomone šis įstatymas prieštarauja pagrindiniam teisėkūros principui – tikslingumui, reiškiančiam, kad teisės akto projektas turi būti rengiamas ir teisės aktas priimamas tik tuo atveju, kai siekiamų tikslų negalima pasiekti kitomis priemonėmis.

Tiesa, Prezidentas nepaaiškina, koks yra draudimo naudoti medžioklėje šią įrangą tikslingumas ir kokia yra jo fiksuota nauda?

Be to, anot prezidento, Seimo priimtu įstatymu leidimas naudoti naktinius taikiklius formuluojamas itin plačiai, ne individualaus, o bendrojo leidimo pagrindu. Tai reiškia, kad išskyrus įstatyme nurodytas leidžiamų su naktiniais taikikliais medžioti gyvūnų rūšis, jame nėra numatytos jokios naktinių taikiklių naudojimą ribojančios sąlygos.

Prezidento vertinimu, įteisinus naktinius taikiklius medžioklėje praktikoje būtų labai sunku užtikrinti tokių įrankių panaudojimo kontrolę, dėl to administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje faktiškai taptų nepritaikoma.

Kai kurie naktinio matymo prietaisų priešininkų, kurie itin agresyviai reiškiasi, argumentai yra keistoki. Viens jų – tai paskatins brakonieriavimą. Keista, nes brakonieriai ir šiaip yra nusikaltėliai, kurie naudoja ką tik nori. Visai kitaip nei legalūs medžiotojai, kurie brakonierius gaudo  geriau už valdiškus aplinkosaugininkus, nes pastarieji skundžiasi resursų trūkumu.

Profesionalūs miškininkai ir medžiotojai išjuokia argumentą, kad naktį žvėrims reikia leisti pamiegoti. Mat dauguma gyvūnų aktyvūs būtent naktį. Be to, kaip pabrėžia medžiotojai ir girininkai, medžioklė ir minimi prietaisai nėra pigus reikalas. Tad niekas ištisomis naktimis, pasak jų, miškuose, kurie masiškai kertami (kas prezidentui nekliūva) nei šerno, nei laukinės anties netykos. Bet šalies vadovą šiam kartui įtikino rėksmingi “myliu šerniuką’ argumentai. Gi šiurpinančio masto miškų kirtimai, po kurių nėra kur vilkiukams bei šerniukams būti, jam rūpi mažiau.

Gruodžio 14 d. Seime už Medžioklės įstatymo pataisų, kuriomis siekiama įteisinti naktinių matymo taikiklių naudojimą medžioklėje, priėmimą balsavo 69 parlamentarai, 3 pasisakė prieš, vienas Seimo narys susilaikė. Didžioji dalis įstatymui prieštaraujančių politikų balsavime nedalyvavo.

Tam, kad Prezidento veto būtų atmestas, reikalingas 71 Seimo nario balsas.

 

 

The post Prezidentas per naktinius taikiklius irgi mato brakonierius appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Pirmoji ponia kvietė vaišintis maltiečių sriuba ir aukoti seneliams

Previous article

Keliautojams – tvaresnių viešbučių pasirinkimo galimybės

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva