Lietuva

Prezidentas Bukarešto devyneto susitikime: Ukrainos pergalė turi tapti mūsų strateginiu tikslu

0

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį dalyvauja Bukarešto devyneto viršūnių susitikime Rygoje. Antradienio popietę šalies vadovas pasisakė vadovų diskusijoje ilgalaikės paramos Ukrainai klausimu.

Savo pasisakyme šalies vadovas pabrėžė, kad Ukrainos pergalė yra  vienintelis kelias grąžinti taiką ir stabilumą Europoje – tai tampa visos transatlantinės erdvės saugumo prielaida.

„Turime aiškiai apibrėžti, kad mūsų strateginis tikslas yra Ukrainos pergalė. Iki šiol sąjungininkų veiksmai nebuvo pakankami, kad pergalė būtų pasiekta. Turime svarstyti visus karinės paramos Ukrainai variantus,  ypač sprendžiant skubų ir gyvybiškai svarbų oro gynybos pajėgumų suteikimo klausimą. Ruošdamiesi NATO viršūnių susitikimui Vašingtone, turime rasti sprendimus, kaip bent dar žingsniu priartinti Ukrainą link narystės NATO“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad NATO sąjungininkai neturi remtis Rusijos braižomomis raudonomis linijomis dėl paramos Ukrainai. Tai, pasak šalies vadovo, Vakarus daro pernelyg nuspėjamus, o planuojant pagalbos veiksmus, strateginis nenuspėjamumas yra labai svarbus sėkmės faktorius.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuva rėmė, ir kiek tik pajėgs, ir toliau karinėmis priemonėmis rems Ukrainą. Taip pat pažymėjo, kad Lietuva  35 mln. eurų prisidėjo prie Čekijos iniciatyvos pirkti amuniciją Ukrainai, taip pat prisijungė prie Vokietijos paskelbtos oro gynybos iniciatyvos ir Ukrainai perduos radarų.

„Bendra Lietuvos parama Ukrainai jau viršija 1 milijardą eurų. Pusę šios sumos sudaro karinė parama. Planuojame kasmet Ukrainos rėmimui skirti 0,25 procento nuo savo BVP“, – kalbėjo šalies vadovas.

The post Prezidentas Bukarešto devyneto susitikime: Ukrainos pergalė turi tapti mūsų strateginiu tikslu appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Šalčininkų rajone sulaikyti prekeiviai narkotikais (video)

Previous article

Žemaitijos krašto pieno perdirbimo įmonė švenčia šimtmetį

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva