Pasaulis

Prancūzijos ir Vokietijos vadovai švenčia

0

Dalinkitės

Aukščiausi Vokietijos ir Prancūzijos vyriausybių pareigūnai susitinka Paryžiuje pagerbti istorinę sutartį, kuria grindžiamas šešių dešimtmečių abiejų šalių bendradarbiavimas, kuris netrukdo bendradarbiauti ir su Rusija.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas sekmadienį Paryžiuje susitiko su savo kolega iš Prancūzijos Emmanueliu Macronu, kad paminėtų 60 metų nuo Eliziejaus sutarties pasirašymo.

Kalbėdamas Sorbonos universitete, vokiečių ministras Scholzas sakė, kad Europos ateitis priklauso nuo Paryžiaus ir Berlyno “varomosios jėgos”.

“Vokietijos ir Prancūzijos variklis yra kompromiso mašina – gerai sutepta, bet retkarčiais ir garsiai bei pažymėta sunkiu darbu”, – sakė Vokietijos kancleris, aršiai, atkakliai stabdantis pagalbą Rusijos užpultai Ukrainos gynybai..

Kalbėdamas apie karą Ukrainoje, Scholzas sakė, kad Prancūzija ir Vokietija rems Ukrainą “tiek, kiek reikės”.

Dar 1963 m. pasirašyta Prancūzijos ir Vokietijos Eliziejaus sutartis padėjo pagrindą glaudžiam dvišaliam buvusių priešių bendradarbiavimui.

Šolcas, E. Macronas ir apie 300 abiejų šalių įstatymų leidėjų susirinko Sorbonoje į iškilmingą ceremoniją, skirtą šiai progai paminėti.

E. Macronas susirinkusiesiems aiškino, kad Vokietija ir Prancūzija esą “nutiesė kelią į susitaikymą”, todėl turi “tapti Europos atgaivinimo pionierėmis”. Tik kas bus ta atgimstanti, anot jo Europa ir kaip ji atrodys?

Prancūzijos vadovas pabrėžė, kad reikia “kurti naują energetikos modelį”, skatinti “inovacijas ir ateities technologijas” ir užtikrinti, kad Europos Sąjunga būtų “savarankiška geopolitinė galia gynybos, kosmoso ir diplomatijos srityse”.

Vėliau tą pačią dieną Prancūzijos ir Vokietijos ministrų kabinetai dalyvaus bendrame posėdyje Eliziejaus rūmuose. Tikėtasi, kad per du derybų raundus daugiausia dėmesio bus skiriama energetikos ir ekonomikos politikai, vėliau – saugumui ir gynybai. Pranešama, kad darbotvarkėje taip pat numatyta aptarti karinę pagalbą Ukrainai.

Šis susitikimas yra pirmas tokio pobūdžio asmeninis abiejų vyriausybių susitikimas nuo 2019 m. Bendros diskusijos iš pradžių buvo planuotos spalio mėn. pradžioje, tačiau buvo skubiai atšauktos, sukėlusios susirūpinimą dėl įtemptų Prancūzijos ir Vokietijos santykių. Nuo to laiko abi šalys dar kartą patvirtino glaudų bendradarbiavimą.

Tikimasi, kad vėliau šią dieną Scholzas ir Macronas surengs bendrą spaudos konferenciją, o po to vakarieniaus viename iš Paryžiaus restoranų.

Eliziejaus sutartį 1963 m. sausio 22 d. pasirašė tuometinis Prancūzijos prezidentas Charles’is de Gaulle’is ir Vakarų Vokietijos kancleris Konradas Adenaueris.

Ar Prancūzijos ir Vokietijos draugystei gresia pavojus?, – klausia Vokiečių banga.

Moderni odontologijos klinika ką žinoti?

Previous article

Tik komandiruotėmis pasižymėjęs konservatorius traukiasi iš Seimo

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis