Naujienos

Pamatęs Italijos karantiną, svečias iš Kinijos pasibaisėjo: „su tokiomis priemonėmis turėsite milijoną sergančiųjų“

0

Kinijoje, Šanchajaus mieste gyvenantis architektas Mindaugas Skrupskelis pasakojo, kad kinai, panašu, sustabdę koronaviruso plitimą savo šalyje ir pasiekę, kad naujų atvejų nebeatsirastų, atkeliavę padėti Italijai su Raudonojo Kryžiaus misija pasibaisėjo italų nerūpestingumu. Pasak jo, jei tai tęsis, po 10 dienų turėsime pirmą milijoną susirgusių COVID-19.

Pasidalijęs įžvalgomis savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, M. Skrupskelis skaičiavo infekuotuosius.

244 767 patvirtinti infekuotieji (+28 000 per parą), 10 031 mirtys, 88 463 pasveikusių pacientų.

Patvirtintų infekuotųjų skaičiaus augimas pasaulyje per parą:

Progresija:

Kovo 10 + 3 500 = 113 605

Kovo 11 + 5 500

Kovo 12 + 7 100

Kovo 13 + 8 300

Kovo 14 + 11 000

Kovo 15 + 11 000

Kovo 16 + 12 000

Kovo 17 + 12 000

Kovo 18 + 16 000

Kovo 19 + 20 500

Kovo 20 + 28 000 = 244 767

Jei ši progresija tęsis ir toliau, po 10 dienų turėsime pirmąjį milijoną susirgusių.

Kinijoje, Hubėjaus provincijoje, stabilus nulis atvejų. Tikiu, kad ši pergalė užtikrinta, nors Uhano miestas vis dar izoliacijoje. Bet jau kalbama apie planus nuosekliai atleisti vadžias ir po truputį sušvelninti du mėnesius taikytas priemones.

42 000 medikų iš visų Kinijos provincijų atvykę gelbėti žmonių Uhano mieste jau gavo progą pamiegoti ir pradėjo skirstytis namo. Miesto gyventojai lenkiasi gatvėje pravažiuojantiems medikų autobusams ir skanduoja pro langus padėkos šūksnius. Šalį pravirkdė jautrūs reportažai iš medikų atsisveikinimų su vietiniais gydytojais. Apsikabinimai, padėkos, džiaugsmo, pergalės ir nuovargio ašaros. Bendromis jėgomis pavyko išvengti blogiausio scenarijaus.

Medikai neslepia, kad buvo labai sunku, bet jų išsilavinimas leido suprasti, šio pasiaukojimo svarbą: „Mes stūmėmė savo kūnus iki galimybių ribos ir savo gyvybes statėme į pavojų, bet žinojimas, kad mano gyvybė verta milijonų kitų gyvybių suteikė man jėgų.“

Italija(3405 mirusiųjų) jau pralenkė Kiniją (3242 mirusiųjų) mirčių skaičiumi, nors pikas dar nepasiektas.

Raudonojo Kryžiaus organizacijos viceprezidentas Kinijoje Sun Shuopeng kritikuoja karantiną Italijoje. Iš Uhano atvykęs į Milaną, jis pasibaisėjo žmonių nerūpestingumu ir žiniasklaidos konferencijoje barėsi: viešasis transportas Milane veikia kaip buvęs, žmonės toliau šmirinėja gatvėse, rengia bendras vakarienes ir dūzges viešbučiuose, niekas nedėvi apsauginių kaukių.

Uhano mieste pritaikius itin griežtas priemones, atvejų mažėjimas registruotas tik po mėnesio. Jo patarimu, žmonių mobilumas turėtų būti daug rimčiau ribojimas ir Europoje.

Pietų Korėjos atvejų skaičius po keturių dienų lėtėjimo vėl šoktelėjo į viršų, augimas registruojamsas naujai aptiktame epicentre slaugymo namuose Daegu mieste, vakar šalyje registruoti 152 nauji atvejai.

Lietuva sulaukė pirmosios humanitarinės pagalbos siuntos iš Kinijos – 20 tūkst. apsauginių kaukių ir 120 tūkst. apsauginių pirštinių. Jos yra gyvybiškai būtinos mūsų neaprūpintiems medikams.

Lietuvos Vyriausybė reiškia padėką Kinijos ir Lietuvos bendrovėms už solidarumą bei šią neatlygintiną paramą. Taip pat dėkojama Lietuvos ir Kinijos diplomatinėms atstovybėms Pekine ir Vilniuje už tarpininkavimą organizuojant šią siuntą.

Daug entuziazmo vakar žmonėms sukėlė naujienos apie „Favipiravir“ priešvirusinį vaistą. Žinios, pranešančios, kad atrastas vaistas, yra klaidinančios. Tai nėra naujas vaistas, dar 2014 Japonija jį patvirtino naudojimui, jis testuotas su žmonėmis ir Ebolos protrūkio metu.

Kinijoje ir likusiame pasaulyje COVID-19 pacientų gydymui bandomi ir naudojami ne tik šie, bet ir kiti jau egzistuojantys vaistai. Patvirtintas leidimas naudoti „Favipiravir“ vaistą koronaviruso gydymui, reiškia, kad jo sukeliami šalutiniai poveikiai yra tolerancijos ribose ir vaistas bus pradėtas gaminti dideliais kiekiais.

The post Pamatęs Italijos karantiną, svečias iš Kinijos pasibaisėjo: „su tokiomis priemonėmis turėsite milijoną sergančiųjų“ appeared first on Kaunieciams.lt.

Priimtas sprendimas dėl Ukmergės ligoninės, kurioje užfiksuota pirmoji viruso infekuoto mirtis

Previous article

Sekmadienio vakarą nustatyta 14 naujų atvejų

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos