Lietuva

M. Navickienė atmeta socdemų pretenzijas

0

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė atmetė opozicijos įtarimus. Pasirodžius informacijai, kad Lietuvos bankas (LB), pasirodo, jau prieš kurį laiką pradėjo su ministrės Monikos Navickienės vyru siejamos įmonės patikrinimą, socialdemokratai kreipėsi į Vyriausybės vadovę ir Lietuvos banką, ragindami nedelsiant paaiškinti situaciją.

„Didžiausią nerimą kelia du aspektai: tai, kad M. Navickienės vyro verslo tikrinimas siejamas su galimomis grėsmėmis nacionaliniam saugumui, taip pat tai, kad iki šiol nesulaukėme jokių paaiškinimų dėl galimo M. Navickienės interesų konflikto“, – stebėjosi Seimo Audito komiteto vicepirmininkė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Pasak parlamentarės, Ingrida Šimonytė ir M. Navickienė neturėtų apsimetinėti, kad nieko nevyksta, o ministrė neturėtų tylėti lyg būtų niekuo dėta.

 „Žinome tik tiek, kad LB tiria, ar su M. Navickienės vyru siejama įmonė, užsiimanti elektroniniais pinigais, tinkamai vykdo pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją, ir kad pradėta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme numatyta vertinimo procedūra.

 Tai pernelyg rimti dalykai, kad ministrė galėtų lyg niekur nieko ir toliau nesiteikti nieko paaiškinti. Juo labiau kad visuomenei neaišku, kaip pati M. Navickienė susijusi su verslu, kuriam jos vyras bent iki 2024 m. vadovavo eidamas direktoriaus pareigas“, – klausia R. Budbergytė.

 Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas anksčiau yra kėlęs klausimą dėl galimo neskaidrumo ir abejotinos reputacijos įmonių dalyvavimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešuosiuose konkursuose ir pirkimuose.

 „Ne vieną SADM konkursą yra laimėjusi įmonė, įtraukta į nepatikimų paslaugų teikėjų sąrašą. Kur žiūri priežiūros institucijos?

 Paklausiau asmeniškai I. Šimonytės: kodėl Vyriausybės strateginius sandorius tikrinanti komisija leidžia laimėti įmonėms, įtrauktoms į nepatikimų paslaugų teikėjų sąrašą? Premjerė atsakė, kad komisija sandorius tikrina tik tada, kai reikia“, – stebisi socialdemokratas.

Ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas pateikė redakcijai tokį komentarą: „Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė savo veikloje neturi nieko bendra su nuorodoje minima finansine įstaiga. Jei tam tikros kontroliuojančios ar priežiūros institucijos atlieka kokius nors tyrimus, svarbu jomis pasitikėti ir gerbti jų nepriklausomą darbą. Ministrė visiškai pasitiki Lietuvos institucijomis ir jų atliekama veikla.”

 

The post M. Navickienė atmeta socdemų pretenzijas appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Prezidentas: Justinas Marcinkevičius suteikė lietuvių kalbai sparnus

Previous article

Socialdemokratai: laikas švietime skelbti nepaprastąją padėtį

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva