Skip to content
Vilniečiams.lt
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Vilniečiams.lt
Menu
Menu Close
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Lietuva savotiškai ginkluojasi ir remia Ukrainą. NATO oficialiai išsiplėtė

  • 2024-03-07
  • vilnieciams.lt
  • Pasaulis

Lietuvoje, kaip praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM), pradės veikti pernai Vilniuje sutarta rotacinė oro gynyba.  Bus dislokuotos ir oro erdvės gynybos baterijos „Patriot“.

„Šiais metais pagaliau pradės veikti bent jau iš dalies rotacinė oro gynybos sistema, dėl kurios tartasi Vilniuje“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė Arvydas Anušauskas.

Ministras teigia, kad Lietuva bus pirmoji Baltijos valstybė, kurioje atsiras rotacinės oro gynybos pajėgos.

„Mūsų tikslas, kad įsisuktų rotacija panašiu principu, kaip vykdoma oro policijos misija. Valstybės keičia valstybes, viskas juda, atvežama į Lietuvą, išvežama iš Lietuvos“, – dėstė ministras.

Tuo pačiu KAM ir Lietuvos kariuomenė  tęsia paramą Ukrainai. Šiandien Ukrainos kariuomenei perduota dar viena paramos siunta –  Lietuvos kariuomenė į Ukrainą nugabeno 155 mm artilerijos sviedinių.

„Siunčiame tai, ko Ukrainai šiuo metu labiausiai trūksta. Girdime jų prašymus ir tęsiame paramą“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Be nuolat perduodamos karinės technikos ir įrangos Lietuva taip pat aktyviai apmoko ukrainiečių karius, teikia ukrainiečiams gydymą ir reabilitaciją, rengia ekspertines konsultacijas, skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus. Lietuva yra sudariusi ir ilgalaikės paramos planą.

***

Kovo 7 d. Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione vyko bataliono vado pasikeitimo ceremonija. Bataliono vado pareigas vykdęs plk. ltn. Arūnas Vaškevičius Kęstučio bataliono kovinę vėliavą perdavė mjr. Donatui Blažiui. Renginyje dalyvavo Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Mindaugas Steponavičius, Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas, „Žemaitijos“ brigadai pavaldžių batalionų vadai ir kiti svečiai.

Rikiuotės metu Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas mjr. Mindaugas Steponavičius dėkojo plk. ltn. Arūnui Vaškevičiui už bataliono augimą, infrastruktūros gerinimą bei už gerą tarnybą, o naujai paskirtam bataliono vadui palinkėjo visokeriopos sėkmės, ištvermės ir stiprybės.

„Į Kęstučio batalioną man visada gera atvykti, nes čia jaučiuosi kaip namuose. Vadui dėkoju už energingą ir atsidavusią tarnybą bataliono labui ir už tai, kad nei jo, nei Kęstutėnų jokios užduotys niekada negąsdino bei visada buvo įvykdomos vietoje bei laiku“, – kalbėjo pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas.

Mjr. Donatas Blažys, iki paskyrimo Kęstučio bataliono vadu, tarnavo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko padėjėju.

***

Ketvirtadienį pagaliau įsigaliojo protokolas dėl Švedijos prisijungimo prie Aljanso, nurodė JAV valstybės departamentas. Ji tapo 32-ąja NATO nare.

Švedija ir Suomija, nors abi yra kariniu požiūriu susijusios su Jungtinėmis Valstijomis ir priklauso Europos Sąjungai, istoriškai vengė įstoti į NATO, kuri Šaltojo karo metais buvo įkurta siekiant susivienyti prieš Sovietų Sąjungą.

Tačiau 2022 metų vasario 24 dieną pradėta Rusijos didelio masto invazija į Ukrainą paskatino Švediją atsisakyti du šimtmečius trukusio karinio neprisijungimo ir kartu su kaimynine Suomija pateikti paraiškas įstoti į NATO, kuris vienos narės užpuolimą laiko visų narių užpuolimu.

LDKK PB Informacija ir nuotraukos

 

The post Lietuva savotiškai ginkluojasi ir remia Ukrainą. NATO oficialiai išsiplėtė appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Panašūs straipsniai:

Prie Vilniaus S. Konarskio gimnazijos – nauja sporto salė

2025-07-01

Į Vilnių ateina „Box Storage“ daiktų saugykla

2025-07-01

Išrinkta geriausia būsimo Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo architektūrinė idėja

2025-07-01

Astrologinė prognozė liepos 1-ai

2025-07-01
varpinė

Filipinai mus gins nuo Rusijos/Ar sės Matijošaitis? (Video)

2025-06-30

Nauji Kauno mero nuotykiai

2025-06-30

Vilniuje pasaulio vargonininkai nusilenks ne tik Čiurlioniui

2025-06-30

Socdemai trimituoja šlovingai įsirašę istorijon

2025-06-30

Jubiliejinis Mindaugo karūnavimo savaitgalis Kernavėje

2025-06-30

Degė atleikų perdirbimo gamykla

2025-06-30

KTU profesorius ragina imtis veiksmų dėl kvantiniu saugumu užtikrinamos tapatybės

2025-06-30

Astrologinė prognozė birželio 30-ai

2025-06-30

Praėjusios paros įvykių suvestinė

2025-06-29

Konstruojant statinį jokios algebros – tik geometrija?

2025-06-29

Krašto apsaugos ministrė D. Šakalienė kelauja į Filipinus

2025-06-29

Nuo liepos 1 d. brangs Vilniaus viešasis transportas

2025-06-29

Vilniuje vyks Europos šalių geografijos olimpiada

2025-06-29

Raginama nemažinti atsakomybės už piktnaudžiavimą pareigomis

2025-06-29

Astrologinė prognozė birželio 29-ai

2025-06-29
Tomas Masiulis

Žalgirio“ vairas patikėtas Tomui Masiuliui

2025-06-28

Karių PSD apmokės valstybė

2025-06-28

Naujiena elektromobilių rinkoje:„Xiaomi YU7“ (Foto)

2025-06-28

„Tu esi Petras – Uola“ (Mt 16, 18), Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus šventė

2025-06-28
Dainų šventė

G. Nausėda pasveikino Amerikos lietuvių dainų šventę

2025-06-28
antrankiai

Suimtas už dviejų žmonių žūtį galimai atsakingas jaunuolis

2025-06-28

D. Nausėdienė dalyvavo Ukrainos centro trečiųjų įkūrimo metinių šventėje

2025-06-28

VU studijų metų pabaigos šventėje – apdovanojimai

2025-06-28
Horoskopai

Horoskopas Birželio 28-ajai

2025-06-28

Dalį sukauptų pensijų atsargų žmonėms leista atsiimti

2025-06-27
Maistomatas

Maistomatas Vilniuje

2025-06-27

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@vilnieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Vilniečiams.lt