Miestas

Kosminės Kalėdos Kaune: laukia įspūdingas eglutės įžiebimas

0

Paskutinę lapkričio dieną kauniečių laukia nepakartojamas renginys. Nuo tos akimirkos Rotušės aikštė kalėdiniam laikotarpiui pavirs paslaptinga planeta. Joje apsigyvens kosminiai personažai ir fantazijų pasaulį primenančios instaliacijos, o didžiausiu vakaro akcentu taps ryškiaspalvės eglutės įžiebimas. Šventę vainikuos garsiausių šalies atlikėjų koncertas. Tie, kas negalės atvykti prie Kauno Rotušės, kviečiami stebėti šventinį koncertą gyvai per LRT.

 

Švenčių akcentas – ekologija

„Sunku apibūdinti įspūdį, kurį lankytojai išvys lapkričio 30-ąją, bet pažadu, kad tai bus kažkas iš fantastikos srities! Kviečiu ne tik dalyvauti renginyje, bet ir kurti šventinę nuotaiką – atsinešti savo kalėdinį žaisliuką ir jį pakabinti eglutės viduje. Taip visi galės prisidėti prie kosminių Kalėdų stebuklo“, – pasakojo Kalėdų eglutės idėjos autorė menininkė Jolanta Šmitdienė.

Šių metų Kauno eglutė ir kalėdinis miestelis – ypatingi. Daug dėmesio skiriama ekologijai. Visi 3 milijonai plastiko šiaudelių, iš kurių buvo pagaminti pernykštės eglutės papuošimai – išvalyti ir perdirbti. Iš jų išgauta masė šiemet virs ryškiaspalvėmis kosminio kalėdinio miestelio dekoracijomis.

Atsisakyti plastiko kviečiami ir Rotušės miestelio prekybininkai. Šiemet gėrimus jie tieks vienoduose popieriniuose puodeliuose.

Fantastiškas žvaigždžių koncertas

Lapkričio 30 d. 18 val. Rotušės aikštėje kauniečių laukia išskirtinė scena ir žaižaruojantis Kalėdų Senelio atvykimas. Kauno eglutės įžiebimo koncertas suburs garsiausias muzikos pasaulio žvaigždes. Įspūdingoje šventėje pasirodys Justinas Jarutis, Vaidas Baumila ir Monique, Jurijus Veklenko, Giedrė ir kitos scenos žvaigždės. Siekiant išlaikyti intrigą, dalis jų vis dar saugomos paslaptyje.
Populiarias dainas susirinkusiems padovanos „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, kuriems šie metai išties buvo „kosminiai“.
„Dabar jau žinome, ką reiškia kelionė aplink pasaulį per 24 dienas, keičiantis laiko juostoms ir kontinentams, – pasakoja grupės narys Karolis Steponavičius. – Mes aštuoniese, o jau vien tai yra iššūkis, keliavome rikšomis, „tuktukais“, autobusais, visureigiais, lengvaisiais automobiliais, lėktuvais. Per tas dienas turėjome 11 skrydžių.“
„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ apsilankė Varšuvos, Delio, Honkongo, Los Andželo, Čikagos, Niujorko, Stanbulo oro uostuose ir daugelyje kitų, stulbinančios sėkmės sulaukė muzikos festivalyje Indijos glūdumoje, nors vien jį pasiekti reikėjo ryžto ir išmonės.

Pasak K. Steponavičiaus, visa kelionė buvo nesibaigiantis lėkimas ir nuotykiai: „Žodžiu, apskridome visą pasaulį, bet į kosmosą taip ir nebuvome užsukę. Tai, sakome, gal per Kalėdas – į Kauną?“

Viešnagė kalėdiniam miestelyje

Kauno Kalėdų miestelis, lankytojus pakviesiantis jau lapkričio 30 d., kauniečių ir miesto svečių lauks iki pat Trijų Karalių, sausio 6-osios. Pramogauti Rotušės aikštėje įsikūrusioje Kalėdų planetoje miestiečiai galės nuo pat ryto iki 22 val.
Advento laikotarpiu čia vyks įvairios veiklos ir edukacijos. Mažieji kauniečiai turės galimybę paskambinti ar išsiųsti laišką Kalėdų Seneliui. Į Rotušės aikštę sugrįš ir gražia tradicija tapęs kalėdinis paštas. Miestelio lankytojai galės nemokamai išsiųsti sveikinimus ir linkėjimus artimiesiems visoje Lietuvoje. Tam bus paruošti specialūs kosminių Kalėdų atvirukai.

Kviečia pildyti šventinį kalendorių

„Kauniečius ir visus Kosminių Kalėdų mūsų mieste svečius raginame ne tik apsilankyti, bet ir dalyvauti šventinėse veiklose. Tikimės, kad ir miesto verslas prisijungs kuriant kalėdinę nuotaiką. Tad labai kviečiu visas Kaune veikiančias įstaigas, organizacijas ir bendruomenes dalintis informacija apie planuojamus renginius Kalėdiniu laikotarpiu“, – kvietė Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Nomeda Prevelienė.Pasiūlymus galima teikti elektroniniu paštu kaledos@kaunas.lt iki lapkričio 23 d. Kilus papildomų klausimų kreiptis telefonu +370 614 23727.

Kasdien vis labiau gausėjančioje šventinėje programoje jau dabar ryškiai įrašyti pagrindiniai koncertai. Gruodžio 26-ąją 17 val. Kauno Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje vyks koncertas „Kalėdos visiems!“, kuriame pasirodys Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (dirigentas Giedrius Vaznys).
Naujųjų metų išvakarėse Rotušės aikštė vėl kvies švęsti. Paskutinį šių metų vakarą 22.30 val. čia prasidės Naujųjų sutikimo šventė „Kosminiai Naujieji Kaune“. 2020-uosius kauniečiai pasitiks su populiariausiais Lietuvos šokių muzikos atlikėjais.

Sausio 6 d. 16 val. Rotušės aikštė kvies į Trijų karalių šventę.

ELTA.LT informacija

LSMU sukurtam vaistui nuo širdies aritmijos – tarptautinis patentas

Previous article

11-metė būgnininkė kaunietė Fausta Šukytė grodama iškirstame miške klausia: „Kodėl“?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas