Pasaulis

Kodėl Ukraina mažai benaudoja dronų “Bayraktar”?

0

Dalinkitės

Pirmaisiais invazijos mėnesiais Ukrainos kariuomenė dažnai ir sėkmingai naudojo turkiškus dronus “Bayraktar TB2”, spręsdama aktualius taktinius uždavinius. Socialiniuose tinkluose plito apie juos sukurta daina. Pastaruoju metu šie aparatai beveik dingo iš mūšio lauko. Ukrainos agentūra unian.ua aiškina kodėl.

Samuelis Bendetas, bepiločių ir robotizuotų karinių sistemų analitikas ir ekspertas iš Karinio jūrų laivyno analizės centro (Centre for Naval Analyses), leidiniui “Insider” sakė, kad 2022 m. beveik visi bepiločiai orlaiviai buvo numušti, o likusieji vykdė tik žvalgybines užduotis.

“Bendras bepiločių orlaivių, tokių kaip TB2, vertinimas yra toks, kad jie gerai veikia be sudėtingos priešlėktuvinės ir elektroninės gynybos. Būdamas palyginti lėtas ir žemai skrendantis dronas, jis gali tapti taikiniu daugeliui gerai organizuotų priešlėktuvinės gynybos sistemų – tai matėme Libijoje ir Kalnų Karabache”, – sakė J. Bendettas.

Ekspertas pažymi, kad Rusija buvo pažeidžiama “Bayraktar” atakų plataus masto invazijos pradžioje, tačiau laikui bėgant prisitaikė su jomis kovoti. Užpuolikai atnaujino savo elektroninio karo pajėgumus ir tinkamai sukonfigūravo savo oro gynybą.

“Kai Rusijos kariuomenė susitvarkė, ji sugebėjo numušti daug TB2,” – sakė Bendettas.

Pernai Ukraina teigė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios gavo 50 bepiločių lėktuvų “Bayraktar TB2”, tačiau iki 2022 m. pabaigos jie iš esmės išnyko iš mūšio lauko.

Bendettas pažymi, kad “Bayraktar” dar nebuvo naudojami atakoms, tačiau žvalgybai jie buvo naudojami. Jis sako, kad Ukrainos pajėgos naudoja bepiločių orlaivių “pažangią optiką ir jutiklius”, idant nukreiptų kitus bepiločius orlaivius pulti, liekant už Rusijos oro ir Elektroninės gynybos sistemų veikimo zonos ribų.

Praėjusį rudenį bendrovės “Baykar” vadovai sakė, kad yra pasirengę Ukrainoje sukurti infrastruktūrą, kuri leistų kurti bepiločius orlaivius net ir karo sąlygomis. Projektas buvo sumanytas iki 2022 m. vasario ir įmonė neatsisako savo planų.

***

“Bayraktar TB2” yra vidutinio aukščio ir ilgo ištvermingumo kovinis dronas, galintis atlikti nuotoliniu būdu valdomus arba autonominius skrydžius. Jį gamina Turkijos bendrovė “Baykar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.”, pirmiausia Turkijos ginkluotosioms pajėgoms.

***
Variklio tipas: Gamintojas: “Rotax 912”.
Sparnų plotis: 12 m
Ilgis: 6,5 m
Pristatytas: 2009 m.
Pirmasis skrydis: 2014 m. rugpjūtis
Nacionalinė kilmė: : Turkija

***

Vieną tokių dronų Ukrainai pirko ir perdavė visuomenininko ir šoumeno Andriaus Tapino organizuotos labdaros akcijos sutelkti entuziastai.

Ukrainai perduotam dronui suteiktas „Vanago“ vardas, jis buvo net pakrikštytas.

UNIAN.ua, kaunieciams.lt

Tikslinės priemonės Šeškinėje

Previous article

Labdaros renginyje „Būkime kartu“ – ir Vilniaus apskrities policijos pareigūnai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis