Lietuva

Kiek ir kas gali sekti piliečius?

0

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė, susipažinusi su jos pavedimu atlikto patikrinimo išvada ir atsižvelgdama į tai, kad žvalgybos institucijų kontrolė nėra priskirta prokuratūros veiklos sričiai, perdavė visą aktualią medžiagą pagal kompetenciją Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui tolimesniam jos vertinimui ir sprendimams priimti.

2023 m. kovo 1 d. generalinė prokurorė N. Grunskienė pavedė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui patikrinti visą Generalinėje prokuratūroje ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje turimą medžiagą, susijusią su viešai keliamais klausimais dėl Valstybės saugumo  departamento vadovų veiksmų nurodant rinkti informaciją apie asmenis.

Atlikus šį patikrinimą konstatuota, kad 2019 m. pavasarį tuometiniam Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui adresuotas kreipimasis liko tinkamai pagal galiojančius teisės aktus neišnagrinėtas ir neįvertintas, todėl aktuali medžiaga perduotina parlamentinę žvalgybos institucijų kontrolę vykdančiam Seimo komitetui.

Policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos

Previous article

Seime – G. Palucko siūlymas plėsti paramą pirmajam būstui: nesiimant veiksmų, žmonės emigruos

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva