Įmonės

Kas nutinka, jei naudojama netinkama alyva?

0

Variklio alyva yra vienas svarbiausių automobilio variklio komponentų, užtikrinantis jo efektyvų ir ilgalaikį veikimą. Netinkamos rūšies alyvos naudojimas gali sukelti rimtų pasekmių jūsų automobiliui. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą variklio alyvos tipą ir specifikaciją atsižvelgiant į automobilio gamintojo rekomendacijas, variklio tipą ir naudojimo sąlygas.

Kas yra automobilio alyva?

Alyva, taip pat žinoma kaip variklinė alyva arba variklio tepalas, yra klampus skystis, distiliuotas iš žalios naftos, naudojamas variklio dalims sutepti. Jį sudaro du pagrindiniai ingredientai: bazinė alyva ir priedai.

Pagrindinės variklio alyvos funkcijos

Variklis turi daug judančių dalių, kurios gali trintis viena į kitą ir sukelti trintį. Variklio alyva atlieka daugybę funkcijų, leidžiančių varikliui ir jo vidiniams komponentams tinkamai veikti. Tačiau pagrindinė jo funkcija yra sutepti judančias variklio dalis. Kitos svarbios funkcijos apima judančių dalių padengimą ir apsaugą, aušinimą, sandarinimą.

Netinkamos variklio alyvos naudojimas gali turėti įvairių pasekmių variklio veikimui

Variklio alyva atlieka itin svarbų vaidmenį tepant variklio dalis, mažinant šilumą ir trintį bei apsaugant nuo nusidėvėjimo. Jei naudojama netinkama alyva, gali sumažėti variklio našumas, nes alyva gali nesugebėti efektyviai sutepti variklio dalių. Dėl to variklis gali veikti ne taip sklandžiai ir gali sumažėti galia. Be to, netinkama alyva taip pat gali turėti įtakos degalų efektyvumui, todėl padidės degalų sąnaudos.

Kita netinkamos variklio alyvos naudojimo pasekmė – padidėjęs variklio susidėvėjimas. Variklio alyva ne tik sutepa variklio dalis, bet ir padeda jas išvalyti bei vėsinti. Jei naudojama netinkama alyva, ji gali nesugebėti efektyviai išvalyti ir vėsinti variklio dalių, todėl gali kauptis nešvarumai. Dėl to gali padidėti variklio susidėvėjimas, taip pat gali padidėti perkaitimo tikimybė. Laikui bėgant dėl ​​to variklis gali būti labai pažeistas, todėl reikės brangiai atlikti remontą ar net pakeisti variklį.

Galbūt pati didžiausia pasekmė naudojant netinkamą variklio alyvą yra galimas variklio pažeidimas arba gedimas. Variklio alyva sukurta taip, kad atitiktų specifinius gamintojo nustatytus reikalavimus ir standartus. Jei naudojama netinkama alyva, ji gali neatitikti šių reikalavimų, todėl variklis gali sugesti. Pavyzdžiui, naudojant alyvą, kurios klampumas didesnis nei rekomenduojama, gali atsirasti per didelė variklio dalių trintis ir nusidėvėjimas. Dėl to galiausiai gali sugesti variklis, kurio remontas gali būti pavojingas ir brangus. Norint išvengti šių sunkių pasekmių, būtina naudoti tinkamą jūsų transporto priemonės variklio alyvą.

 

The post Kas nutinka, jei naudojama netinkama alyva? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

R. Lopata susirūpino rusiškomis mokyklomis

Previous article

Kas laukia paspirtukų ir žoliapjovių?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Įmonės