Dalinkitės
Ar pastebėjote, kad gatvėse jau rečiau krenta į akis automobiliai su rusiškais numeriais? Visokiems Maskvos ar Piterio sėkmingiesiems Lietuva gal ir neatrodo tokia patogi kaip Estija ar Latvija, bet tikrai patraukli – gera diena kelio nuo Maskvos automobiliu, aptarnavimo sferoje dar yra žmonių suprantančių maskolių kalbą, ir niekas nemuša, žinoma, jei koloradke nemosuoji. Na o svarbiausia, kad gavę laikiną leidimą gyventi jie jau galėjo sakyti, kad gyvenime pasisekė – Europa rytiečiams visuomet buvo tam tikra svajonė, pabėgimas nuo slaviško bardako.
Tiesa, dabar Europa suprato, kad aikštingi bei prastomis manieromis kitus atbaidantys rusų turistai (ar laikini Europos gyventojai su ilgalaikiais leidimais), nors ir mėgaujasi europine idile, tačiau garbina savo fiurerį, mosuoja savo nacistinėmis vėliavomis ir atvirai didžiuojasi savo kareivių vykdomomis žudynėmis Ukrainoje. Ir daro tai ne tyliai kažkur kamputyje gerdami butelį su kitu sutiktu tautiečiu, o įžūliai ir viešai. Todėl vis daugiau Europos valstybių pradeda riboti galimybes visiems rusams. Daugelis šalių nustojo priimti prašymus išduoti vizą, o kai kurios šalys įvedė rimtus apribojimus. Dabar situacija yra tokia:
Belgijoje rusai gali prašyti tik studentiškos vizos, akademinio darbo vizos ir vienkartinės darbo vizos. Olandai čia griežtesni – jie gali išduoti vizą tik dėl humanitarinių priežasčių. Danai irgi ganėtinai konkretūs – vizos išduodamos tik oficialiems pareigūnų vizitams. Tuo tarpu Slovakija vizas išduos tik skubiais atvejais ir tam tikrų specifinių rūšių darbuotojams (medikams, sezoniniams žemės ūkio darbuotojams, vairuotojams, diplomatams ir aukštos kvalifikacijos specialistams, kurių atvykimas yra ekonomiškai būtinas).
Bulgarija dar šio mėnesio pradžioje sustabdė vizų išdavimą visiems Rusijos turistams ir net nekilnojamojo turto savininkams šalyje. Kaimyninėje Latvijoje rusai vizos prašyti gali tik vykdami į artimo žmogaus laidotuves. Estija vizas išrašo tik savo šalies piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems leidimą gyventi šalyje, taip pat artimųjų laidotuvėms ar skubiam gydymui. Čekai taipogi priima tik ES šalių piliečių šeimos narius. Tvarką sugriežtino ir Malta – nuo šiol vizos išduodamos tik ES piliečių šeimos nariams. Išimtiniais atvejais rusai dar gali bandyti prašyti išrašyti studento ar darbo vizą. Tačiau viskas bus sprendžiama individualiai.
Idėja uždrausti vizas rusams šiomis dienomis svarstoma ir Graikijos parlamente, dauguma šalies politikų bei piliečių šiai idėjai pritaria. Na o Norvegijoje oficialiai jokių draudimų dar nėra, tačiau dokumentų tvarkymo laikas gerokai pailgėjo (net iki 45 dienų). Suprask, pradings noras rašinėtis su vikingų biurokratais.
Na o svarbiausia, kad jau rugpjūčio pabaigoje ES užsienio reikalų ministrai susitiks aptarti vizų draudimo rusams klausimą visos Europos lygmenyje. Panašu, kad Europa jau pradeda suprasti, kad užtverti kelius rusiškam turizmui – civilizuoto Vakarų pasaulio teisė.