Įmonės

Kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį?

0

Šilumos siurblys yra šildymo ir vėsinimo sistema, perduodanti šilumą iš vienos aplinkos į kitą. Sistema susideda iš kompresoriaus ir šaldymo kontūro, kurie kartu perneša šilumą iš vienos vietos į kitą. Skirtingai nuo tradicinių šildymo sistemų, kurios gamina šilumą, šilumos siurblys perkelia šilumą iš lauko oro arba žemės, kad šildytų namus.

Renkantis tinkamą sistemą savo namams būtina suprasti šilumos siurblio pagrindus.Yra trys pagrindiniai šilumos siurblių tipai: oras-vanduo, oras-oras ir geoterminiai. Šilumos siurblio tipo pasirinkimas priklauso nuo namo vietos, dydžio ir šildymo bei vėsinimo poreikių.

Oras-vanduo šilumos siurbliai yra vieni iš efektyviausių oro šaltinio šilumos siurblių, perduodančių šilumą iš lauko oro į vandenį patalpų šildymui ir karšto vandens tiekimui. Kita vertus, šilumos siurbliai oras oras perduoda šilumą iš lauko oro į patalpų orą, tiek šildydami, tiek vėsindami. Geoterminiai šilumos siurbliai perduoda šilumą iš žemės į namus ir yra labai efektyvūs, tačiau jiems reikia didelių išankstinių investicijų. Norint pasirinkti tinkamą šilumos siurblio tipą, reikia atidžiai įvertinti namo šildymo ir vėsinimo poreikius bei turimus energijos šaltinius.

Renkantis šilumos siurblį, būtina atsižvelgti į namo energijos vartojimo efektyvumą. Šilumos siurblys, sumontuotas prastai izoliuotame name, negalės efektyviai šildyti ar vėsinti patalpos, todėl sunaudosite daugiau energijos ir sukelsite išlaidas. Be to, šilumos siurblio dydis ir galia turi atitikti namo dydį ir šildymo bei vėsinimo poreikius. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į šilumos siurblyje naudojamo šaltnešio tipą ir jo poveikį aplinkai.

Suprasdami šilumos siurblio pagrindus ir atsižvelgdami į šiuos veiksnius, namų savininkai gali pasirinkti tinkamą šilumos siurblį savo namams, užtikrinantį efektyvų ir ekonomišką šildymą ir vėsinimą.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis šilumos siurblį

Vienas iš svarbiausių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti renkantis šilumos siurblį, yra klimato ir temperatūros diapazonas jūsų vietovėje. Įvairių tipų šilumos siurbliai geriau tinka įvairiems klimato ir temperatūros diapazonams. Pavyzdžiui, vietovėse, kuriose žiemos temperatūra labai žema,oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti geresnis pasirinkimas, nes jie išgauna šilumą iš žemės. Kita vertus, šilumos siurbliai oras-oras arba oras-vanduo gali būti tinkamesni švelnesniam klimatui. Svarbu ištirti ir pasikonsultuoti su profesionalu, kad nustatytumėte geriausią šilumos siurblio tipą, atitinkantį jūsų konkrečius klimato ir temperatūros poreikius.

 

The post Kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Seimas dar kartą atidėjo centralizuotą priėmimą į visas švietimo įstaigas

Previous article

Susidomėjimą knygomis bibliotekos skatina išradingai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Įmonės