Lietuva

Kadenciją baigusiai prezidentei – išskirtinis „Point Alpha“ apdovanojimas

0

Sekmadienis, birželio 16 d. (Geiza). Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Geizoje, iškilmingoje ceremonijoje įteiktas „Point Alpha“ apdovanojimas.

Istorinės atminties fondas „Point Alpha“ ir Vokietijos vienybės patikėtinių taryba (Das Kuratorium Deutsche Einheit) šį apdovanojimą kadenciją baigusiai Prezidentei skyrė už nuopelnus Europos vienybei ir saugumui.

Padėkos kalboje D. Grybauyskaitė sakė, kad taika turi apsaugoti šalių susitarimus, pasiektus po Antrojo pasaulinio karo. Todėl toks svarbus „Point Alpha“ fondo indėlis, puoselėjant istorinę atmintį, siekiant išvengti lemtingų klaidų. Vakarų civilizacijos, kuriai priklauso Ukraina, ateitis yra mūsų, šių dienų europiečių, rankose.

„Kasdien matydami Rusijos agresijos siaubą savo mintis ir darbus turėtume nukreipti į vieną tikslą – nugalėti agresorių, kad jis paliktų okupuotas Ukrainos teritorijas ir viso pasaulio akivaizdoje būtų teisiamas už karo nusikaltimus“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Point Alpha Šaltojo karo laikais buvo pasienio ruožas Tiuringijoje, kur demarkacinė linija ilgus dešimtmečius buvo atskyrusi Rytų ir Vakarų Vokietiją. Dabar tai memorialinė vieta.

Pirmaisiais „Point Alpha“ apdovanojimo laureatais 2005 m. tapo buvęs JAV prezidentas George‘as W. Bushas, Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis, Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas už jų indėlį suvienijant Vokietiją, 1989 m. Maltos susitikime skelbę apie Šaltojo karo pabaigą.

Vėliau šis apdovanojimas buvo skirtas  Čekijos prezidentui Vaclavui Havelui, Lenkijos prezidentui Lechui Valensai, Europos Komisijos pirmininkui Jeanui-Claude‘ui Junckeriui, Vokietijos prezidentui Joachimui Gauckui ir kitiems iškiliems politikams.

Istorinės atminties fondas „Point Alpha“ ir Vokietijos vienybės patikėtinių taryba  – ne pelno organizacija, įsikūrusi Geizos mieste, telkia žmones, siekiančius tarptautinio supratimo, remia akademinius projektus, teikia apdovanojimą. Patikėtinių tarybą sudaro 13 žymių Vokietijos žmonių.

The post Kadenciją baigusiai prezidentei – išskirtinis „Point Alpha“ apdovanojimas appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Priverstinio parašiuto skleidimo kurse treniravosi Ukrainos instruktoriai

Previous article

RRT įvertino Lietuvos pašto tinklą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva