Naujienos

Inovacijų švieslentė: Lietuva pakilo laipteliu aukštyn, o progresas per pastaruosius metus didžiausias visoje ES

0
Europos Komisijos paskelbtoje 2020 m. Europos inovacijų švieslentėje (angl. „European Innovation Scoreboard“) Lietuva pagal inovacijų ekosistemos išsivystymo lygį pakilo per vieną poziciją ir užėmė 19 vietą visoje Europos Sąjungoje. Lietuvos suminis inovacijų indeksas, atspindintis šalies inovacijų ekosistemos išsivystymo lygį, pakilo iki 87 proc. ES vidurkio ir pasiekė aukščiausią lygį per visą švieslentės indekso skaičiavimo laikotarpį nuo 2012 metų.

Europos Komisijos skaičiavimai taip pat rodo, kad 2012–2019 m. Lietuvos suminio inovacijų indekso reikšmė padidėjo 28 proc.  ir tai yra sparčiausias progresas tarp visų 27 ES valstybių.

„Kryptingos valstybės pastangos stiprinti Lietuvos inovacijų ekosistemą duoda rezultatų. Nuo 2012 metų iš visų ES valstybių inovacijų ekosistema labiausiai pagerėjo būtent Lietuvoje. Galima drąsiai teigti, kad Lietuvos progresą lėmė valdžios ir verslo dėmesys inovacijoms ir MTEP veikloms“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Europos Komisijos skaičiavimais, 2012–2019 m.  Lietuvoje ženkliai pagerėjo šių su verslo inovacine veikla susijusių indikatorių rezultatai: bendradarbiaujančios inovatyvios įmonės (+97,2 proc.), inovacijas savarankiškai kuriančios smulkiosios ir vidutinės įmonės (+72,5 proc.), naujų rinkai ir naujų įmonei inovacijų pardavimas (+72 proc.), mažos ir vidutinės įmonės, diegiančios produktų ar procesų inovacijas (+68,8 proc.), ne MTEP verslo inovacijų išlaidos (+61,6 proc.), prekės ženklų aplikacijos (+40,6 proc. ).

Lietuva taip pat aplenkė ES vidurkį pagal du verslo inovacinės veiklos rezultatus (angl. „innovation outputs“): naujų rinkai ir naujų įmonei inovacijų pardavimo rodiklis pasiekė 123 proc. ES vidurkio, o prekės ženklų aplikacijų rodiklis  – 105,7 proc. ES vidurkio. Tai rodo, kad Lietuvos bendrovių apyvartoje vis didesnę dalį užima inovatyvių prekių ir paslaugų pardavimas, Lietuvos bendrovės aktyviau registruoja nuosavus prekės ženklus.

2012–2019 m. Lietuvoje taip pat pagerėjo vidutinių ir aukštųjų technologijų prekių bei žinioms imlių paslaugų eksporto,  patentų paraiškų, bendrijos dizainų rodiklių reikšmės.

Lietuvos inovacijų ekosistemoje dominuojančias pozicijas taip pat išlaiko su verslo inovacine ir MTEP veikla susiję rodikliai. Pavyzdžiui, bendradarbiaujančių inovatyvių mažų ir vidutinių įmonių rodiklio reikšmė Lietuvoje siekia 191 proc. ES vidurkio, t. y. beveik dukart viršija ES vidurkį, inovacijas savarankiškai kuriančių mažų ir vidutinių įmonių rodiklis siekia 122 proc. ES vidurkio, mažų ir vidutinių įmonių, diegiančių produktų ar procesų inovacijas, rodiklis siekia 115 proc. ES vidurkio.

Inovacijų švieslentės tyrime Latvijai atiteko 23 vieta visoje ES, o Estijai – 11 vieta visoje ES.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

 

The post Inovacijų švieslentė: Lietuva pakilo laipteliu aukštyn, o progresas per pastaruosius metus didžiausias visoje ES appeared first on Kauniečiams.

Tvyrant karščiams svarbu pasirūpinti ir gyvūnų gerove

Previous article

„Tautiškos giesmės“ organizatoriai rado sprendimą: himną visame pasaulyje kviečia giedoti saugiu vėliavos atstumu

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos