Skip to content
Vilniečiams.lt
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Vilniečiams.lt
Menu
Menu Close
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Gyvūnų dieną Vilnius švenčia ištisus metus

  • 2021-10-04
  • vilnieciams.lt
  • Miestas

Vilnius – draugiškas augintiniams miestas – spalio 4 dieną švęsdamas Pasaulinę gyvūnų dieną, džiaugiasi nuveiktais darbais jų gerovei: išplėtotu šunų vedžiojimo aikštelių tinklu seniūnijose, beglobiams surastais namais, palankia sistema be rinkliavos, augančiais registruotų augintinių skaičiais.

Keturkojų šeimininkai pastebi, jog padaugėjo šunų vedžiojimo aikštelių, šiemet daugiau nei pusė jų atnaujinta. Nuo 2016 metų, jau 5 metus, vilniečiai nebemoka jokios mėnesinės Gyvūnų vietinės rinkliavos už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose, kuri kituose miestuose siekia nuo 0,60 ct iki 17 Eur, priklausomai nuo augintinio rūšies, amžiaus, veislės, pavojingumo ir pan. Atšaukta rinkliava ne tik sumažino finansinę naštą, bet ir paskatino vilniečius registruoti savo augintinius gyvūnų augintinių registre. Gyvūnų apskaitos portalas nurodo, kad Vilniuje yra registruota beveik 45 tūkst. gyvūnų, iš kurių daugiau nei 26 tūkst. – šunys.

Sostinės savivaldybė jau septintus metus savo darbuotojus kviečia būti draugiškiems ir atviriems kolegų augintiniams darbe, jei tik kolegos pritaria, darbo dienas visiems praskaidrina augintiniai.

Sutvarkyta daugiau nei pusė šunų vedžiojimo aikštelių, projektuojama nauja

Vilniaus mieste šiuo metu yra įrengtos 35 šunų vedžiojimo aikštelės, iš kurių net 19 šiemet buvo suremontuotos, o pavasarį planuojama įrengti dar vieną aikštelę Pašilaičių rajone.

Šiemet buvo atlikti didesni ar mažesni įvairaus pobūdžio aikštelių remonto ar atnaujinimo darbai: aptvėrimo, įėjimo vartelių, suremontuoti suoliukai, visose aikštelėse pakeistos šiukšliadėžės (vietoje neuždengtų betoninių šiukšliadėžių įrengtos metalinės su dangčiais), išlyginta aikštelių danga (užpiltos šunų išraustos duobės).

Šiuo metu rengiamas naujos aikštelės ties Medeinos g. 1 (Pašilaičių seniūnijoje) projektas. Numatoma, kad šį rudenį projektas bus baigtas, o kitų metų pavasarį laukia rangos darbai.

Savivaldybės įmonės „Grinda“, kuri rūpinasi ir miesto beglobių gyvūnų priežiūra ir globa, kačių populiacijos kontrolės programa „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“, organizuoja edukacinius užsiėmimus, senjorams teikia nemokamo gyvūnų vakcinavimo ir sterilizavimo paslaugas, – šiemet namus surado daugiau nei 1420 gyvūnų, šeimininkams saugiai grąžino 186 pasiklydusius (ar pabėgusius iš namų) gyvūnus. Nuo metų pradžios iki šiol sterilizuotos 475 katės. Kasmet į Vilniaus gyvūnų globos namus patenka vidutiniškai 900 gyvūnų.

Vilniaus miesto savivaldybė prisideda prie iniciatyvos „Auginu atsakingai“, kurios metu Savivaldybės patalpose buvo organizuojami ne tik užsiėmimai ir praktiniai mokymai gyvūnų šeimininkams, bet ir nemokama vakcinacija, vyksta suženklinimo Pasaulinės gyvūnų dienos proga akcijos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Taip pat skaitykite:

100 žaliųjų salelių – vilniečių poilsiui daugiabučių kiemuose

Žalumos tarp gyvenamųjų namų iki šiol stokoję sostinės gyventojai savo kiemuose turės nedideles žaliąsias poilsio zonas. Pernai pradėtų įrengti 50 žaliųjų poilsio zonų skaičių šį rudenį papildys dar tiek pat, kartu bus baigtos apželdinti ir pirmosios. Kiekvienoje… ❯❯❯

2021-10-01

Vilniuje kyla Žalioji banga – sodinami šimtai tūkstančių medžių, milijonai krūmų ir vijoklių

Vilniuje kyla Žalioji banga – sostinės savivaldybė ėmėsi ambicingo tikslo per 2 metus žaliomis ir jaukesnėmis paversti visas miesto gatves. Tam per šį laiką bus pasodinta daugiau nei 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų Ir 300 tūkst. vijoklių. Į šį milžinišką darbą… ❯❯❯

2021-09-30

Prasidedanti „Švaros ambasadorių“ kampanija kviečia: telkimės!

Jau nuo rugsėjo 27 dienos į miestų gatves ir virtualias platformas sugrįžta „Atliekų kultūros“ projektas „Švaros ambasadoriai“. Jo tikslas – pakviesti kuo daugiau gyventojų keisti savo įpročius ir prisidėti prie tvaresnės gyvensenos. O tie, kurie jau dabar aktyviai… ❯❯❯

2021-09-28

Lietuvai siūloma įsivesti daniškąją atliekų rūšiavimo sistemą – paprasta kaip du kart du

Apklausos rodo, kad apie pusė šalies gyventojų nerūšiuoja buityje susidarančių atliekų. Viena dažniausiai įvardijamų tokio sprendimo priežasčių – žmonėms neaišku, kur kokias atliekas mesti, todėl sistema atrodo pernelyg sudėtinga. Kad šis procesas gyventojams būtų kuo… ❯❯❯

2021-09-27

Rotušės aikštėje vakarais 100 vilkų kauksmas primins miesto įkūrimo legendą

Artėja rugsėjo 28-oji – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ir Vilniaus miesto įkūrėjo diena. Primenant Vilniaus legendą, nuo rugsėjo 25 d. iki spalio 3 d., nuo 19 val. Rotušės aikštėje vis išgirsime vilkų kauksmą, čia pat įkurta ir simbolinė 100 vilkų fotografijų… ❯❯❯

2021-09-24

Valstybės archyvų parodos keliasi į populiarias miestų viešąsias erdves

Minėdami Archyvų metus valstybės archyvai kviečia patyrinėti gimtojo krašto istoriją šalies miestų populiariausiose viešosiose erdvėse. Nuo rugsėjo 21 d. Konstitucijos prospekte, Europos aikštės prieigose, eksponuojama fotografijų paroda „Archyvas – miestui”. Vilniečiai… ❯❯❯

2021-09-24

Panašūs straipsniai:

„EXPO 2025 Osaka“ atsiskleis kaip M. K. Čiurlionio ateities vizija

2025-07-02

Pirmą pusmetį Vilniaus NT rinkoje dvigubas augimas

2025-07-02

VU Istorijos fakulteto dėstytojas dalijasi memų panaudojimo subtilybėmis

2025-07-02

Astrologinė prognozė liepos 2-ai

2025-07-02

Policijos prevencinės priemonės šalies keliuose liepos mėnesį

2025-07-02
varpinė

Socdemai teigia įsirašę istorijon/Kas bus Matijošaičiui? (Video)

2025-07-02
Lokys

Meškos gaudynės – Aplinkos ministras kuria koncepcijas

2025-07-01
Rasa Čepaitienė

Desobiesizacija

2025-07-01

Prie Vilniaus S. Konarskio gimnazijos – nauja sporto salė

2025-07-01

Į Vilnių ateina „Box Storage“ daiktų saugykla

2025-07-01

Išrinkta geriausia būsimo Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo architektūrinė idėja

2025-07-01

Astrologinė prognozė liepos 1-ai

2025-07-01
varpinė

Filipinai mus gins nuo Rusijos/Ar sės Matijošaitis? (Video)

2025-06-30

Nauji Kauno mero nuotykiai

2025-06-30

Vilniuje pasaulio vargonininkai nusilenks ne tik Čiurlioniui

2025-06-30

Socdemai trimituoja šlovingai įsirašę istorijon

2025-06-30

Jubiliejinis Mindaugo karūnavimo savaitgalis Kernavėje

2025-06-30

Degė atleikų perdirbimo gamykla

2025-06-30

KTU profesorius ragina imtis veiksmų dėl kvantiniu saugumu užtikrinamos tapatybės

2025-06-30

Astrologinė prognozė birželio 30-ai

2025-06-30

Praėjusios paros įvykių suvestinė

2025-06-29

Konstruojant statinį jokios algebros – tik geometrija?

2025-06-29

Krašto apsaugos ministrė D. Šakalienė kelauja į Filipinus

2025-06-29

Nuo liepos 1 d. brangs Vilniaus viešasis transportas

2025-06-29

Vilniuje vyks Europos šalių geografijos olimpiada

2025-06-29

Raginama nemažinti atsakomybės už piktnaudžiavimą pareigomis

2025-06-29

Astrologinė prognozė birželio 29-ai

2025-06-29
Tomas Masiulis

Žalgirio“ vairas patikėtas Tomui Masiuliui

2025-06-28

Karių PSD apmokės valstybė

2025-06-28

Naujiena elektromobilių rinkoje:„Xiaomi YU7“ (Foto)

2025-06-28

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@vilnieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Vilniečiams.lt