Skip to content
Vilniečiams.lt
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Vilniečiams.lt
Menu
Menu Close
  • Miestas
  • Kriminalai
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Didžiausias pasiekimas dėl Kinijos – ES šalių solidarumas, teigia G. Landsbergis

  • 2022-01-14
  • vilnieciams.lt
  • Lietuva

Kinijai spaudžiant Lietuvą dėl gilėjančių ryšių su Taivanu, Europos Sąjungos (ES) valstybių pareikštas solidarumas yra svarbiausias pasiekimas, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras.

„Manau, kad politinis solidarumas, kurį išreiškė visos ES valstybės, yra, ko gero, svarbiausias dalykas, kuris šiandien buvo pasiektas“, – penktadienį po Prancūzijoje, Breste, vykusio neformalaus Bendrijos diplomatijos vadovų susitikimo BNS sakė Gabrielius Lanbdsbergis.

„Nuo jo atsispyrus galima jau formuoti praktinius sprendimus, reikalingus plėtoti situaciją. Be jo, jei valstybės nesutaria, jeigu nemato bendrai problemos, negalima nieko kito daryti“, – teigė jis.

Pasak ministro, be kitų, solidarumą Lietuvai pareiškė ir Vokietija.

Kalbėdamas apie konkrečias galimas atsako Kinijai priemones, G. Landsbergis minėjo pažadą kuo skubiai parengti vadinamąją kovos su prievartos veiksmais priemonę (angl. EU anti-coercion instrument).

„Išgirdau pažadą, kad tai bus daroma. Aišku, kad Europa turi turėti tokį instrumentą“, – sakė G. Landsbergis.

Pasak ministro, tokio mechanizmo sukūrimas valstybei, kuri taiko spaudimo priemones prieš Europos Sąjungą ir jos rinką, pirmiausia pasiųstų signalą, jog Europa turi galimybę taikyti atitinkamas atgalines priemones ir riboti tos valstybės prekybos interesus.

Lietuvos diplomatijos vadovo teigimu, yra lūkestis, kad tas mechanizmas būtų priimtas ar parengtas per Prancūzijos pirmininkavimą ES Tarybai.

Ministras tvirtino ES kolegoms aiškinęs, kad ne Lietuva sukūrė problemą su Kinija, veikti per Europą nusprendė pats Pekinas.

„Pasakiau, kad Kinija eskalavo problemas į ES lygį (…) Tai ne Lietuvos sukurta problema Europai, o Kinijos pasirinkimas padaryti problemą Europai, jie mano, kad tokiu būdu jų politiniai tikslai bus geriau atliepti“, – teigė G. Landsbergis.

Anot jo, ministrai taip pat diskutavo apie kitus galimus pagalbos mechanizmus Kinijos spaudimą patiriančių valstybių įmonėms, tačiau nieko konkretaus nenuspręsta.

ES valstybių užsienio reikalų ministrai taip pat pritarė Europos ir Kinijos viršūnių susitikimui.

Pernai Lietuvos įmonės pranešė apie įvairius prekybos su Kinija apribojimus, šaliai leidus Vilniuje atsidaryti Taivaniečių atstovybę. Šį veiksmą Pekinas palaikė Lietuvos parama Taivanui bandant veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Lietuvos pareigūnai įvairius kinų ribojimus pavadino nepaskelbtomis Pekino sankcijomis, nors pati Kinija neigia, kad valstybė organizuoja kokius nors ekonominius ribojimus.

Kinija Lietuvą ragina pakeisti Taivaniečių atstovybės pavadinimą. Pekino teigimu, tai leistų imtis dvišalių santykių normalizavimo. Ekspertų vertinimu, kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė.

Tuo metu Lietuvos pareigūnai teigia, kad Vilnius turi teisę į pasirinktą atstovybės pavadinimą, kuris atliepia saloje gyvenančių žmonių identitetą.

Autoriai: Jūratė Skėrytė, Saulius Jakučionis

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Panašūs straipsniai:

M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

2025-07-07
Trakai

Vaikų globos savaitę baigė  šeimų festivalis 

2025-07-07

Prokurorui Artūrui Urbeliui – valstybinis apdovanojimas

2025-07-07

Astrologinė prognozė liepos 7-ai

2025-07-07

Savaitgalio vakarienė šeimai 

2025-07-05
Pora

Globėjams pirmosios poros svekinimai

2025-07-05

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Žuvusių Amerikos karių šeimos atvyko į Lietuvą 

2025-07-05

Globojančių šeimų festivalis

2025-07-05

P. Gražulis: esu persekiojamas nuo vaikystės (Video)

2025-07-05

Maži pasirinkimai lėmė didelius pokyčius

2025-07-05

Astrologinė prognozė liepos 5-ai

2025-07-05

JAV ginklai vėl bus tiekiami Ukrainai? (Video)

2025-07-05

Kiek Elektrėnuose liks elektros?

2025-07-05

Prezidentas Estijos dainų šventėje: Baltijos dvasia – neįveikiama

2025-07-05

Auksinė diena Lietuvos jauniems plaukikams

2025-07-05

„Neužmirškit išsikelti vėliavos“

2025-07-04

Narkotikų byla nuo iki Ekvadoro iki Vilniaus

2025-07-04
Algimantas Bartkus

Ką Lietuva laimėjo padidinusi akcizą dyzelinui?

2025-07-04

Atraskite Zanzibarą

2025-07-04

Teisme Birštono merės N. Dirginčienės baudžiamoji byla

2025-07-04

Remontas ties Gariūnais – aktualu iki pat Klaipėdos

2025-07-04

Augant išviliojamų pinigų sumoms, dera pasirūpinti aukomis

2025-07-04

Astrologinė prognozė liepos 4-ai

2025-07-04

NATO pajėgų integravimo vienetui Lietuvoje  –  10 metų

2025-07-04

Kaltę dėl skyrybų prisiima vaikai

2025-07-03
Dalius Gedvilas

Statybininkai palieka pramonininkų konnfederaciją

2025-07-03

Vilniaus merija skolinasi 70 milijonų eurų

2025-07-03

Astrologinė prognozė liepos 3 d.

2025-07-03

Lietuva vėl vertins galimą branduolinės energetikos plėtrą

2025-07-02

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@vilnieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Vilniečiams.lt