Dalinkitės
Eurolygos finalo ketverto idėja gyvenantis Kauno „Žalgiris“ nesulauks papildomos finansinės pagalbos.
Tinklalapio BasketNews žiniomis, Vilniaus miesto savivaldybė pateikė „Žalgiriui“ neigiamą atsakymą dėl prisidėjimo priimant finalinį turnyrą Nemuno saloje.
Kauno miesto savivaldybė vienintelė tikėjimą projektu išreiškė užtikrindama finansinę paramą.
Nuo jos atsispirdamas „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas ieškojo dar papildomo milijono eurų baziniam biudžetui įsigyti teisę priimti Eurolygos finalo ketvertą.
Kauno klubas prieš tai neigiamo atsako sulaukė iš Vyriausybės, o dabar – ir iš Vilniaus miesto.
Motiejūnas kreipėsi į šias struktūras, kaip pagrindinius naudos gavėjus, jei Kaunui būtų patikėta teisė organizuoti tokį renginį.
„Kalbant apie verslą, sunkiai, kas prisidės iš jų, kadangi verslui turi kažką parduoti – reklamos negalime parduoti, bilietų neturėsime, nes Eurolyga parduoda viską. Neturime, ką pasiūlyti jiems, – tinklalapiui BasketNews komentavo Paulius Motiejūnas. – Nauda yra per viešbučius, restoranus, viskas grynai per mokesčius eis valstybei. Mums tokiu būdu buvo vienintelis šansas gauti kažką daugiau.“
Vilniečiai savo atsakymą grindė įstatymais, pagal kuriuos nurodė, jog savivaldybių piniginės lėšos negali būti labdaros ir paramos dalyku. Pabrėžta, kad nevyriausybinių organizacijų finansavimas gali būti skiriamas tik konkurso būdu.
„Kaip ir aiškinome savo rašte, tai tikrai yra pelningas renginys, – sakė neigiamų atsakymų dėl prisidėjimo sulaukęs Motiejūnas. – Man tiktai liūdna, kad negalime imtis organizuoti atsiperkančių renginių. Nepavyksta rasti dialogo, bandant išnaudoti sportą ir turizmą bei taip pastiprinti šalies biudžetą. Galbūt reikia daugiau patirties ir įdirbio. Suprantame sprendimą ir dirbame toliau.“
„Žalgiris“ Eurolygos finalo ketverto projekto pristatyme išskyrė pagrindinius aspektus:
- Remiantis ankstesnių finalo ketvertų duomenimis, galima prognozuoti, kad bilietų apyvarta bus ne mažesnė nei 4 000 000 eurų. Nors ši suma atiteks renginį organizuojančiai Eurolygai, į valstybės biudžetą vis tiek bus sumokėta apie 600 tūkst. eurų PVM.
- PVM bus mokamas ne tik nuo bilietų, bet ir nuo apgyvendinimo bei maitinimo įstaigų, ir prognozuojama, kad ši suma būtų ne mažesnė nei 500 tūkst. eurų.
- Iš viso į valstybės biudžetą būtų sumokama apie 1,1 mln. eurų PVM.
- Finalo ketverto renginio organizatorė yra pati Eurolyga. Tai reiškia, kad visos pajamos už bilietus atiteks pačiai lygai, o ne Kauno „Žalgiriui“ ar „Žalgirio“ arenai.
BasketNews skelbė, jog Dubajui atsitraukus, Kaunas su minimaliu pasiūlymu lieka pagrindiniu kandidatu priimti 2023 m. finalo ketvertą.
Eurolygos atstovai prieš daugiau nei pusmetį lankėsi Kaune, kada įvertino viešbučius ir moderniausią areną lygoje.
Eurolyga kaip niekada vėlai sprendžia finalo ketverto vietos klausimą, likus vos kiek daugiau nei pusmečiui iki varžybų.
„Kaunas tikrai yra pajėgus priimti tokį turnyrą, nes mes visi turime patirties, – kalbėjo Motiejūnas. – Pagrindinis iššūkis – be proto didelis renginys, bet čia daugiau iššūkių yra pačiam organizatoriui, Eurolygai, o mums, sėkmės atveju, reikės padėti sureguliuoti viską.“
„Žalgiriui“ naudos apskritai nėra. Mums tiesiog smagu, kad Kaune būtų toks renginys, – tęsė jis. – Organizatorius yra Eurolyga. Padarėme, ką galime dėl finansavimo, ir jie turi apsispręsti – atvažiuoja pas mus ar kažkur kitur.“
Eurolygos sprendimo tikimasi artimiausiomis savaitėmis.
Lukas Malinauskas (Basketnews.lt)