Konsultacijų bendrovės „Comparisun“ atlikti skaičiavimai rodo, jog elektroninės prekybos „Amazon“ įkūrėjo ir direktoriaus Jeff Bezos turto vertė maždaug 2026 metai gali viršyti 1 trilijoną JAV dolerių.
Turtuolių sąrašo viršūnėje vyras liko net po prieš metus įvykusių skandalingų skyrybų, po kurių neteko 35 milijardų dolerių – jie atiteko buvusiai žmonai.
Kaip vyko skaičiavimai?
„Comparisun“ išanalizavo 25 brangiausių Niujorko vertybinių popierių biržos bendrovių rinkos vertę, taip pat 25 turtingiausių pasaulio gyventojų turtą. Po to ekspertai apskaičiavo vidutinį abiejų rodiklių – įmonių rinkos vertės ir turto vertės – augimo per pastaruosius penkerius metus tempą procentais ir padarė prielaidą, jog panašus tempas išliks ir ateityje, rašo agentūra „MarketWatch“.
Remiantis šia prielaida, J. Bezos turto grynoji vertė 1 trln. JAV dolerių vertės ribą pasieks sparčiausiai. „Amazon“ įkūrėjui 2026 metais sukaks 62 metai. Trilijonieriumi taps ir „Facebook“ įkūrėjas Mark Zuckerberg, jis šią ribą turėtų pasiekti 2036 metais, būdamas 51-ių.
Kovai su Australijoje vykusiais gaisrais – trys minutės J. Bezos darbo
Šį sausį kovai su Australiją niokojusiais gaisrais „Amazon“ direktorius paaukojo 690,000 JAV dolerių. Tai atrodytų dosni auka, jei ne faktas, kad šią sumą Jeff Bezos uždirba vos per tris minutes. Palyginimui, 700, 000 dolerių paaukojo „Instagram“ modelis Kaylen Ward, ji pinigus surinko pardavinėdama savo nuogo kūno nuotraukas.
Darbo sąlygos „Amazon“ sandėliuose
Darbuotojų teisių gynimo platformos „Organise“ atlikto anoniminio tyrimo duomenimis, net 74 proc. apklaustų „Amazon“ darbuotojų vengia darbo metu eiti į tualetą, nes baiminasi sulaukti priekaištų dėl dykaduoniavimo ir nespėti laiku atlikti užduočių.
Vis augantys reikalavimai ir krūvis kaip reikiant žaloja darbuotojų psichinę sveikatą. Net 55 proc. apklaustųjų prisipažino, kad, pradėję dirbti „Amazon“, susirgo depresija. Ir dar vienas iškalbingas skaičius – daugiau nei 80 proc. respondentų sako už jokius pinigus vėl nesidarbintų „Amazon“.
„Darbe mane ištiko priepuolis, buvau nuvežtas į ligoninę. Kitą dieną man kažkas paskambino ir paklausė, kodėl aš ne darbe, paaiškinau, kas nutiko, bet vis tiek mano liga buvo įvardyta kaip pravaikšta“, – teigia „Amazon“ darbuotojas iš kito bendrovės sandėlio.