Nuotr. Eitvydo Kinaičio
Pažangaus ir inovatyvaus švietimo siekiantis Vilnius sostinės ugdymo procesų pokyčius patikėjo švietimo ekspertei Unei Kaunaitei. Šiandien ji pradeda vadovauti Vilniaus švietimo pažangos centrui (VŠPC).
Vienoje iš keturių Vilniaus savivaldybės prioritetinių sričių – švietimo sektoriuje – dirbsiantii VŠPC direktorė rūpinsis tuo, kad sostinės gyventojai būtų patenkinti ugdymo kokybe savo mieste, kiti Lietuvos miestai lygiuotųsi į Vilnių, kad jo pranašumai švietimo srityje trauktų ir kitų šalių dėmesį.
„Pasaulis keičiasi greičiau nei ugdymo programos, todėl naujajai centro vadovei keliame tikslą į mokymo procesą pažvelgti kūrybiškai ir ambicingai. Kartu dirbsime, kad naujausios švietimo inovacijos pasiektų ugdymo įstaigas, o šiuolaikiniu ugdymo turiniu džiaugtųsi bei didžiuotųsi ir patys moksleiviai, ir jų tėvai“, – sakė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
U. Kaunaitė yra baigusi Šv. Andriaus ir Kembridžo universitetus (Jungtinė Karalystė). Prieš tapdama VŠPC vadove U. Kaunaitė yra dirbusi premjero patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir sporto klausimams, programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadove, buvo Kembridžo universiteto INSTRUCT švietimo tyrimų grupės nare, dirbo laisvai samdoma švietimo eksperte, šiuo metu yra Nacionalinės švietimo agentūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ekspertų darbo tarybų narė.
„Kiekvienas vaikas Vilniuje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, turi turėti galimybę eiti į mokyklą, kurioje gali įgyti visapusiškai kokybišką išsilavinimą ir gerai jaustis.Vilniaus švietimo pažangos centras turi padėti mokykloms diegti pažangias ugdymo inovacijas, stiprinti pedagogų ir kitų švietimo bendruomenės narių kompetencijas bei padėti jiems kurti stiprią mokyklos bendruomenę, gerą emocinį klimatą mokyklose. Tikiuosi, kad prisijungusi prie komandos padėsiu įgyvendinti šiuos tikslus“, – teigia U. Kaunaitė.
Vilniaus švietimo pažangos centrui deleguota spręsti mokytojų trūkumo problemą, užsiimti lyderių pritraukimu į sostinės švietimo įstaigas, inicijuoti mokytojų prestižą auginančias programas, skatinančias rinktis pedagogo profesiją, rūpintis mokytojų kvalifikacijos kėlimu ir persikvalifikavimu, pedagogo kvalifikaciją įgijusiųjų ir pedagoginės patirties turinčiųjų sugrįžimu į mokyklas.
Nuotr. Eitvydo Kinaičio
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
„Sostinės dienos 2021“ pristato visą festivalio programą – turiningi kultūros, muzikos renginiai ir unikalios pramogos
Jau kitą penktadienį, rugsėjo 3 d., įvairiose atvirose ir gražiausiose Vilniaus erdvėse prasidės didžiausia miesto šventė – festivalis „Sostinės dienos 2021“, kuris kviečia ne tik miestiečius, bet ir visą Lietuvą į prasmingo kultūrinio veiksmo kupiną renginių… ❯❯❯
2021-08-26
Mokslo metai COVID-19 akivaizdoje: kaip Vilniuje į klases grįš mokiniai
Naujų mokslo metų pradžia atrodys kitaip nei praėjusių pabaiga, tačiau viską lems ir pačių mokinių bei jų tėvų, globėjų požiūris į koronavirusą. Iki rugsėjo 1-osios likus kelioms savaitėms Vilniuje pasiskiepiję yra kiek daugiau nei trečdalis (38 proc.) 12–15 metų vaikų ir… ❯❯❯
2021-08-26
Vilniaus miesto Taryba: Kongresų centro projektą būtina tęsti
Reaguodama į Vyriausybės sprendimą atsisakyti planų rekonstruoti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, Vilniaus miesto Taryba šiandien priėmė rezoliuciją, kuria ragina Vyriausybę ir kitas atsakingas valstybės institucijas siekti Koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projekto… ❯❯❯
2021-08-25
Siekdama efektyvumo, Vilniaus savivaldybė svarsto struktūrinę sporto įstaigų pertvarką
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pradėjo svarstyti įstaigų, veikiančių sporto srityje, pertvarką. Keturis sporto centrus – Vilniaus miesto sporto centrą, Lietuvos moksleivių sporto centrą, Vilniaus sporto mokyklą „Tauras“ ir Vilniaus krepšinio mokyklą – iki šiol… ❯❯❯
2021-08-25
Po dvylikos metų į „Vilnius Mama Jazz“ sceną sugrįžta švedų džiazo pažiba Larsas Danielssonas
Ar kada nors, pasigirdus muzikai, teko pajusti oda lekiančius šiurpuliukus? Ne? Tuomet suskubkite kalendoriuose pasižymėti rugsėjo 23 d. Tądien į XX-ąjį kartą sostinę drebinančio „Vilnius Mama Jazz“ festivalio sceną lips skandinaviško džiazo pažiba, vienas populiariausių… ❯❯❯
2021-08-25
V. Sirokomlės gimnazijos moksleiviai grįš į modernesnes saugias patalpas, laikinai mokysis 5 erdvėse
Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos moksleiviams ruošiama patogesnė ir kokybiškesnė mokymosi aplinka – tęsiami gimnazijos modernizacijos darbai, diegiama vėdinimo sistema. Projekto eigoje atsirado naujų iššūkių, nes prireikė sutvirtinti sovietinių laikų konstrukcijas -… ❯❯❯
2021-08-25